Otomotiv ve Sanayi

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, zubamba2 üyesi tarafından 15 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır. Otomotiv ve Sanayi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Türkiyede sanayi denildiğinde akla ilk gelen sektörler otomotiv, makine, tekstil, gıda, tüketim, kimya, maden, başlıklarını sıralaya biliriz.

  Otomotiv denildiğinde Tofaş, Renault, Ford, Karsan, Bmc, Otosan, Honda, Hyundai, Mercedes, Toyota, BMC, Türk Traktör, Etox,Anadol STC-16, Diardi, Folkvan, Saab 9-3, Maral, Güleryüz, Isuzu, Altınboğa, Başak Traktör, Bisan, TT custom choppers, Hattat Traktör, Foton, Kanuni motosiklet, İsobus, Turcar, Kuba motor, Gözükara, Çelik Montaj - Otopar, Asya motor, Başkent Traktör, Diardi, MAN Türkiye, Tezeller, Temsa, Hazey Türk, Dörteller·Erkunt Traktör, TÜMOSAN, Türkkar, Otokar, Boronkay, Uzel, OtosansitYukarıdaki markaların bazılarını bilmeyen bile olabilir.

  Makine sektörünü tanımlamak yeterli olacaktır, Türkiyede çok fazla üretici var, artık kendi makinasını üreten işletmeler var, uçaktan gemiye, tanktan otomobile her sektörde çalışmalar vardır.

  Tekstil Sanayisinde Dünya markaları ürünlerinin çoğunluğunu Türkiyede üretildiğini bir çoğumuz yeni öğreniyoruz. Sun tekstil Sabra, Sevenhill, Collins, H&M, Zara, Puma, Türk firması ayçan tekstil ingilterede John Lewis, Next, Debenhams, Ted Baker, McKenzie, Jasper Conran markalarını, Türkiye'de ise Little Big markasını üretiyor. İnternet Tekstil La Fayatte, Otto, Klingel, Massimo Dutti, Ullapopken, LiFung, La Halle, Bonmarche, Bonprix, Sanko holdinge bağlı İsko Tekstil, levis markasının kot kumaşını üretiyor. Bu bilgilerde aslında çok az özel fason imalatları çok daha fazla.

  Gıda Sanayi denildiğinde Ülker, Eti, Torku, Şölen, Şenöz, Şahin ve yüzlercesi Milli gururumuz, Dünyaya gıda yada helal gıda anlatan firmalar, Coca colaya rakip cola turka ve ingilterenin en büyük çikolata bisküvi markası United Biscuits Ülker satın aldı.

  Türkiye cam ve madenler konusunda dünya sıralamasına girmektedir. Şişe Cam grubu dünyada ilk üçe giren üretimleriyle şişelemeden düz cama ev eşyasından otomobil camına, eczacılık alanından sanayi alanına kadar çalışmalarını sürdürmektedir. Petro Kimya sanayi açısıdan en önemli alanlardan birtanesidir. Ham petrolün rafireni halinde tüketiciye kadar ulaşması yada endüstriyel kimyasal temizlik ürünleri yada kimyasal yapıştırıcılar yine sanayi sektörünün dünya çapında lider olmasına sebep gösterilebiliriz.


  Kaynak: http://www.istanbulsanayi.com


  Bu arada işletmenizi istanbul sanayi sitesine ekleyin derim.
  15 Ocak 2016
  #1
 2. Otomotiv ve Sanayi Cevapları

soru sor

Otomotiv ve Sanayi