Orgeneral Akar sınır bölgesinde

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır. Orgeneral Akar sınır bölgesinde hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberindeki kuvvet komutanları ile birlikte Mardin Valisi MustafaYaman'ı ziyaret etti.

  Mardin Valiliği girişinde Vali Mustafa Yaman tarafından karşılanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal da eşlik etti.Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ziyaret sırasında ilk olarak valilik şeref defterini imzalayan Orgenaral Akar, daha sonra Vali Mustafa Yaman ile makamında basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Vali Yaman ile yaklaşık bir saat görüştükten sonra Orgeneral Akar’ın sınır birliklerini yerinde denetlemek üzere Nusaybin ilçesi'ne geçtiği bildirildi.

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

  Orgeneral Hulusi Akar, öğle saatlerinde beraberinde Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Resulayn kenti ile komşu olan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine geldi. Burada askeri yetkililerden sınır güvenliğine ilişkin bilgiler alan Orgeneral Akar, birliklerde denetim yaptı. Orgeneral Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları denetlemenin ardından Ceylanpınar'dan ayrılırken, Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki diğer ilçeleri Akçakale ve Suruç'ta da incelemeler yapacağı belirtildi.
  6 Şubat 2017
  #1
 2. Orgeneral Akar sınır bölgesinde Cevapları

soru sor

Orgeneral Akar sınır bölgesinde