Online Olarak Baz İstasyonlarının Yerini Bulun

İsimli konu WH 'Mobil Operatörler' kategorisinde, cyberrx üyesi tarafından 1 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Online Olarak Baz İstasyonlarının Yerini Bulun hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Teknoloji ilerledikçe insan hayatı dahada kolaylaşmakta ama gelişen teknoloji beraberinde bazı olumsuzluklarda getirmekte.Bu konuda hakkında en çok tartışılan konu cep telefonlarının sağlık açısından olumlu yada olumsuz etkilerinin olup olmadığıdır.Bu konuda tartışmalar sürerken nedenini biraz olsun açıklamaya çalışalım.Özelliklecep telefonları kablosuz olarak sinyal almakta ve bunu çevremizde var olan baz istasyonlarını kullanarak yapmakta.Çevrenizde nerelerde baz istasyonu var öğrenmek istermisiniz? Evet diyorsanız buyrun yazımıza;
  [​IMG]
  [​IMG]OpenSignalMaps, dünya üzerinde yer alan baz istasyonlarının konumlarını/yerlerini online olarak öğrenebileceğiniz oldukça ilginç ve bir o kadar da faydalı bir sitedir. Böylelikle bulunduğunuz bölgede aşağı yukarı kaç tane baz istasyonu bulunduğunu ve kullanıdığınız mobil iletişim şirketinin iyi çekip çekmediğini öğrenebilirsiniz.  Sitenin çalışma prensibi çok ilginç. Site hangi mobil şirketin hangi baz istasyonu bilgisini, ziyaretçilerin yine sitede bulunan Android uygulamasını cep telefonlarına yüklemelerinin ardından topladığı verilerden derliyor. Böylelikle uygulama cep telefonuna yüklendiğinde cep telefonunun mobil hareketlerine bağlı olarak hangi baz istasyonlarını kullandığı bilgisi ve istasyonun coğrafi koordinatları tespit edilerek siteye yükleniyor. Uygulamayı cep telefonuna yükleyenlerin herhangi bir kişisel bilgisi toplanmıyor.

  Siteyi daha da güçlendirmek için sitenin hazırlamış olduğu ve ücretsiz olan Android uygulamasını cep telefonunuza kurmanız yetiyor. Yakın bir zamanda bu uygulamanın iPhone sürümüni de çıkaracağı sitede belirtiliyor.
  Sitede baz istasyonu araması yapmak için sitenin arama çubuğuna yerin/bölgenin adını yazıp Search düğmesine basmanız gerekiyor.

  Sitede şu anda Türkiye'den uygulamayı yükleyen kişi sayısı çok az olduğundan dolayı Türkiye'de gösterilen baz istasyonları sayısı oldukça az görülüyor.

  Adres: OpenSignalMaps - Cell Phone Tower and Signal Heat Maps
  1 Mart 2011
  #1
 2. Online Olarak Baz İstasyonlarının Yerini Bulun Cevapları

soru sor

Online Olarak Baz İstasyonlarının Yerini Bulun

Alakalı Aramalar:

 1. baz istasyonu numarasi ogrenme

  ,
 2. baz istasyonlarının yerini nasıl öğrenebilirim

  ,
 3. baz istasyonları haritası

  ,
 4. cevremde hangi baz istasyonu var,
 5. baz istasyonu bulma programı