ÖN SEVİŞME HAZZI

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, elem26 üyesi tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. ÖN SEVİŞME HAZZI hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ÖN SEVİŞME HAZZI

  İnsanda cinsel etkinlik, sevgi, bağlanma, aşk ve yaşamdan alınan doyumla da yakından ilgilidir. İnsanların hoşlandıkları duyguyu, sevildiklerini, beğenildiklerini, arzulandıklarını hissetmeye ihtiyaçları vardır. Yakınlık kurmak insanın kendisini, duygu, düşünce ve hatta bedenini, iç dünyasını bir başkasına açmasıdır. İlişkiler ve cinsellik insana sevilmeye değer olduğu duygusunu verir. Bir başka açıdan kadınlığın ve erkekliğin onaylanmasıdır. Aşk ve cinsel yakınlık, düşünsel, duygusal ve davranışsal boyutlarıyla iki insan arasındaki etkileşimdir. Düşünsel boyut, kendini bir başkasına açma kararı vermektir. Bunlar geçmiş, bugün ve gelecekle ilgili duyular, ümitler, değerler, korkular ve savunmalar olabilir. Duygusal boyutta, bir başkasına sevgi duyma, onu koruma, ona güvenme, onu merak etme, benzerlik ve farklılıklarını keşfetme arzusu vardır. Davranışsal boyutta da fiziksel yakınlaşma, dokunma, bakma, gülümseme gibi yüz iletişimi, öpme ve sevme isteği ön plana çıkar. Sevişme tüm bu temel duyguların paylaşımına en fazla olanak veren etkinliktir. Alelacele yapılan ve sadece boşalmayı hedefleyen sevişmeler, bütün bu fırsatlardan kendisini ve eşini mahrum bırakmak anlamına gelir.

  Mutlu bir cinselliğin olmazsa olmaz koşulu, çiftlerin gerçekte arzuladıkları gibi sevişmeleridir. Ancak, çiftlerin çoğu kendi istedikleri gibi sevişmezler, çünkü ne istediklerini söylemezler ve bunları konuşmaktan kaçınırlar. Ayrıca birçok insan kendisi için neyin daha çok uyarıcı ve haz verici olduğunu da bilmez, çünkü denememiştir. Dolayısıyla ‘ön sevişme’ kişilerin gerçek arzularının ortaya çıkması, yeterince uyarılabilmeleri ve aynı zamanda cinsellikle sevginin, duygusal yakınlığın birlikte yaşanmasını sağlama potansiyeli taşıdığından, mutlu bir cinselliğin çok önemli bir aşamasını oluşturur.Cinsel rollerin kadını pasifize etmesiyle ilgili bir yanlış inanıştır. Arzulu ve aktif kadından korkan ve tehlikeli bulan geleneksel toplum ve erkekler, kadınları cinsel arzularını denetlemeye zorlamak için sayılamayacak kadar çok yanlış inanış geliştirmiş ve bunları yerleştirmeyi başarmıştır.
  www.estrogenolit.net

  SEKS TÜYOLARI

  · Partnerinizle gözlerinizle etkileyerek güzel sözler söyleyin.

  · Onu mutlu etmek için seks yaşantınızda isteklerini yerine getirin.

  · Erken saate alarm kurum biraz sabah eğlencesi deneyin veya yapılacaklar listenizi kenara kaldırıp bir hafta sonunuzu sefa hafta sonu ilan edin.

  · Birbirinizin vücutlarında yeni bölgeler keşfedin.

  · Sıklıkla seks yuvarlanıp gidilen bir rutin haline gelir.

  · Duşta sevişin.

  · Eşinize dokunun güzel sözler söyleyin.

  · Partnerinizle konuşun ve bunları denerken rahat hissedip hissetmediğini görün, ardından birlikte alışveriş yaparak eğlenin ve eve gidip oyuncağınızı deneme beklentisinin tadını çıkarın.

  · Başlangıçta rolü basit tutun. Seksi bir iç çamaşırı giymek farklı bir insan gibi hissetmenizi sağlayabilir ve seks yaparken size daha fazla özgüven verebilir.

  · Partnerinizle konuşmanız ve onu neyin baştan çıkardığını, en derin fantezilerinin ne olduğunu ve nelerin ona uymadığını öğrenmeniz gerekiyor.

  · Zaman kısıtlıysa seksi menüden çıkarmak yerine hızlı ve şehvetli pozisyonları deneyin. Köpek pozisyonu ve ters kovboy kız pozisyonu ayak üstü seks için idealdir.

  · Oral seks hem kadınlar hem de erkekler için samimi ve şehvetli bir deneyimdir.

  · Kadınlarda orgazm, kayganlık miktarını artırır, bölgeye daha fazla kan akışı sağlar. Hepsi birleşerek seksi daha iyi hale getirir, yani yaptıkça daha fazla yapmak isteyeceksiniz.

  · Kadının üstte olduğu seks pozisyonları erkeğin dayanıklılığı için harikalar yaratabilir.

  · Yatağa girerken hoş kokular sıkın teninize partneriz etkilenecektir.

  · Gün içerisnde telefon görüşmelerinde ona bu gece istekli olduğunuzu belli edin.

  · Daha fazla rahatlamanızı sağlayan seks pozisyonları, yaratın değişik şekillerde

  · Uygulayın.

  · Masaj jelleri, yoğun şekilde sıcak ya da soğuk hisler sağlayabildiği için bunlarıseks yaşamınıza katmanın birçok yolu vardır. Daha önce hissetmediğiniz şeyler hissedecek ve birlikte bambaşka bir zevk düzeyi keşfedeceksiniz.

  · Sürtünmenin azalmasıyla seks hissi tamamen değişebilir. Birlikte, yavaş ve yoğun baskıdan daha hızlı ve şehvetli sekse kadar farklı hızları deneyebilirsiniz.
  www.estrogenolit.net

  YAŞLARA GÖRE CİNSELLİK NASILDIR?

  20’Lİ YAŞLAR

  20'li yaşlarda cinsellik bu yaşlarda hayatın olmazsa olmazları arasındadır. Evliliklerin gerçekleştirildiği bu dönemde cinsel ilişki yaygındır. Özellikle bu yaş grubundaki kadınlarda, eğer ailelerinde cinsellikle ilgili bir rahatlık yoksa vajinusmus, erkeklerde ise boşalma bozuklukları sık görülür.
  30'LU YAŞLARDA CİNSELLİK NASIL OLUR?
  30'lu yaşlarda, cinsel uyarılma ve çekicilik açısından kadınların altın çağıdır. Kadınların cinsel yaşamları çok hareketlidir. Ancak genellikle bu yaşlarda çocuk sahibi olan çiftlerin cinsel yaşamları kısa bir süreliğine sekteye uğrar. Gebelik planlaması ve doğum sonrasında hem sosyal hem da hormonal bazı değişiklikler cinsel yaşamı olumsuz etkiler.Uzman Jinekolog ile bu sorunu ortadan kaldırabilirler.
  40'LI YAŞLARDA RUHSAL ÇATIŞMALAR...
  40'lı yaşlarda, doğumun gerçekleşmesi çiftlerde genellikle ruhsal çatışmaları alevlendirir. Emzirme döneminde prolaktin hormonunun yüksek olması kadınlarda isteksizliğe yol açar. Kadınlar, hormonal değişikliklere bağlı vajina derisindeki incelemeler yüzünden cinsel birleşme sırasında ağrılar yaşayabilir. Ancak emzirme dönemi bittikten sonra prolaktinin cinsel yaşamdan yeniden zevk almaya başlar.
  Bu dönemde hipertansiyon, damar hastalıkları, nörolojik bozukluklar, sigara, alkol gibi nedenlerle cinsellik olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle bu yaş grubundaki erkekler, seksi hayatlarının önemli bir dönüm noktası gibi düşünürler. Bu yaşların en büyük fantezisi ise genç bir partnerle birlikte olmaktır.
  50'Lİ YAŞLARDA SEKS...
  50'li yaşların ortalarında kadınlar genellikle menopoza girdikleri için östrojen seviyeleri düşer, vajinal mukozaları incelir, vajinal ıslanmalarında azalmalar olur. Memelerindeki uyarılma, dikleşme azalır. Daha seyrek orgazm yaşarlar, orgazm sırasındaki doyumları kısa sürer. Ancak menopoza girmiş kadınlarda cinsel istek tamamen ortadan kaybolmaz.Bunuda bitkisel ürünler ile istekliği arttırabilirler.
  Erkeklerde ise yaşlanmayla birlikte cinsel istekle ilgili testesteron hormonunda kademeli bir düşüş gözlenir.

  www.estrogenolit.net
  8 Aralık 2016
  #1
 2. ÖN SEVİŞME HAZZI Cevapları

soru sor

ÖN SEVİŞME HAZZI