Okuma Yazma

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 3 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Okuma Yazma hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Okuma Yazma
  Çocuk Masalları - Çocuk Hikayeleri - Çocuklara Masallar


  Pelin Okuma Yazma Bilmiyordu.Beş Yaşındaydı.Bir An Önce Okumak Ve Yazmak İstiyordu. Kelimeleri.Tümceleri,Harfleri,En Çok Ta İsmini Ve Soy İsmini Yazmak İstiyordu.Pelin’in Okumaya Aklı Ermiyordu.Hep Şöyle Derdi;
  Yaa Bunlar Harfleri Nasıl Akıllarında Tutuyorlar?Maaşallah Bunlara.Eee Canım Okuyan Unutkan Olmaz Dimi?
  Annesine:
  Anne Sen Okuma Yazmayı Nasıl Öğrendin?
  Annesi Yavrusuna:
  Kızım,Benim Okumam Çok Zor Oldu.Babamlar,Tarlada Çalışmazsak Bize Ceza Veriyorlardı. Biz Okula Sadece Akşamları Ve Hafta Sonları Gidebilirdik.Öbür Saatler Tarlada Çalışırdık.Deden Eğer Çalışmazsak Odaya Kapatır Merdaneyle Sırtımıza Vururdu.Günde Sadece 2 Öğün Yemek Yiyebiliyorduk.Yaa,Ben Bunların Olup Bitmesine Rağmen Üniversite Mevzunuyum.Anlayacağın Okumak Kolaydır Yavrum.Düşün,Bizim Şu An Maddi Durumumuz İyi.Sana İstediğin Bir Çok Şeyi Alıyoruz.Okula Başladığında Da Kalemmiş Deftermiş Hepsini Alacağız Tamam Mı Yavrum.O Yüzden Sakın Okumamazlık Yapma.Sen Büyük Adam Olacaksın Okuyacaksın Ve Müdür Olacaksın Anlaştık Mı Yavrum?
  Tamam Anne.Pelin O Gece Çok Rahat Uyumuştu.Annesinin Söylediklerini Dinlerken
  Çok Yorulmuştu.Ama Deymişti.
  3 Mart 2011
  #1
 2. Okuma Yazma Cevapları

soru sor

Okuma Yazma