'O video'ya suç duyurusu!

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 23 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. 'O video'ya suç duyurusu! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  İZMİR'de, AK Parti Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Emrullah Kavuz hakkında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak sosyal medya üzerinden paylaştığı video ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunuldu.

  AK Parti Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Emrullah Kavuz'un, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak sosyal medya üzerinden paylaştığı video ile ilgiyi olarak CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Şehrazat Mercan, CHP İl Genel Sekreteri Avukat Birgül Değirmenci, CHP İl Başkan Yardımcısı İdris Yücel Özen ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'Sosyal medya üzerinden alanen hakaret ve ölümle tehdit' suçlarından suç duyurusunda bulundu. CHP'liler suç duyurusu dilekçesinde, şüpheli Emrullah Kavuz'un sosyal medyada paylaştığı videosunda "FETÖ'cülerin talimatıyla, HDP'nin, PKK'nın talimatıyla, Amerika'nın talimatıyla, bizlere Rabia işaretimizi bırakmamızı söyleyen ve bugün yürüyüş yapmaya başlayan Kemal Kılıçdaroğlu; sana İzmir'den sesleniyoruz. Ve şunu kafana iyice sok ki, bu Rabia işaretini sen değil, bütün yedi düvel toplansa, cihan üstümüze gelse asla bırakmayız. Ve bu gün dış güçlerin, FÖTÖ'nün, PKK'nın HDP'nin uşaklığını yaparak yürüyüşe başladın. Ve şunu kafana sok ki, bizler ümmetin liderinin, reisin ağzından çıkacak tek bir kelimeye bakıyoruz ve tek bir kelimesiyle bu hak yoluna, bırak senin gibi yürümeyi, ölürüz, şahadet için koşar, öldürürüz. Gereken her şeyi yaparız, bunu iyice kafana sok" diyerek tehditvari konuştuğu belirtildi.


  Türkiye'nin, Anayasa ve Avrupa insan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) hüküm altına aldığı düşünce ve eylem özgürlüğünün olduğu bir ülke olduğu, 'Adalet Yürüyüşü'nün, şüpheli tarafından hakaret ve tehdit ile kararlı bir şekilde engellenmeye çalışıldığı vurgulanan şikayet dilekçesinde, "Ülkemizde, bu tür fanatik grupların kendinde hak görerek, eylem gerçekleştirdikleri, suç işledikleri, cezaevlerinde, sokak ortasında, evde, siyasilere, kadınlara, kendilerinin inanç ve düşünce yapısının dışında kaldığını düşündükleri kimselere karşı, öldürmeye varan suçlar işledikleri çok sık rastlanır bir durumdur. Dolayısı ile şüphelinin bu hal tarzı ve kararlılığı, mensubu olduğumuz ve çeşitli organlarında çalıştığımız Anamuhalefet Partisi olan partimizin liderine yönelik ciddi ve yasal takibi gerektirir bir eylemdir. Ekli video kaydı ve linkteki görüntülerin delil olarak kabulü ile suç duyurusunun kabulüne karar verilmesini, gerekli soruşturmanın yapılarak, cezalandırılması talep ediyoruz" denildi.
  23 Haziran 2017
  #1
 2. 'O video'ya suç duyurusu! Cevapları

soru sor

'O video'ya suç duyurusu!