'O' ildeki 'FTÖ/PDY' davasına Davutoğlu da müdahil oldu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 9 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. 'O' ildeki 'FTÖ/PDY' davasına Davutoğlu da müdahil oldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  MERSİN'deki Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasına, Başbakan Ahmet Davutoğlu da avukatı aracılığı ile müdahil oldu.

  Müşteki avukatlarından Murat Altındere, Mersin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni devirmeye teşebbüs etmek, silahlı terör örgütüne üye olmak' gibi suçlamalarla yargılanan ve aralarında KOM ve İstihbarat Şube Müdürlüklerinde çalışan eski emniyet mensuplarının bulunduğu davaya, geçen hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun avukatı İsmail Işık tarafından müdahillik dilekçesi ve vekaletname sunulduğunu söyledi.

  Avukat Altındere, "Tüm dosya kapsamı artık Sayın Başbakanımızın da bilgisinde. Çünkü bu davada en önemli suçlama, 'Türkiye Cumhuriyeti'nin hükümetini devirmeye teşebbüs etme' suçlamasıydı. Dolayısıyla hükümetimizin başında olan Sayın Başbakanımızın müdahil olması yasal manada normal bir süreçtir" dedi.

  Mersin merkezli 19 ilde düzenlenen operasyonun ardından 66 kişi hakkında açılan davaya bir başka dosyanın da dahil edilmesi sonucu yargılanan sanık sayısı 70'e yükselmişti.
  9 Mart 2016
  #1
 2. 'O' ildeki 'FTÖ/PDY' davasına Davutoğlu da müdahil oldu Cevapları

soru sor

'O' ildeki 'FTÖ/PDY' davasına Davutoğlu da müdahil oldu