(ninhursag Kimdir? - Ninhursag Hakkında)

İsimli konu WH 'Tarih' kategorisinde, howimetyourmother üyesi tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır. (ninhursag Kimdir? - Ninhursag Hakkında) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. (ninhursag Kimdir? ve - Ninhursag Hakkında) ile ilgili bu konuda Ninhursag (Ninhursag Kimdir? - Ninhursag Hakkında) hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...

  - Ninhursag Hakkında), (ninhursag Kimdir? vs...

  [​IMG]

  Ninhursag (Ninhursag Kimdir? - Ninhursag Hakkında)  inhursag

  [​IMG]
  Ninhursag veya Ki, Sümer mitolojisindeki ana-tanrıça, Yer tanrıçasıdır. Genellikle Enlil'in kız kardeşi olarak gösterilir.
  kaynak: Baktabul Msn messenger ifadeleri, Avatar, gif, smiley, Resimli Siirler, izle, indir, Komik Resimler, programlar, Resimleri, Haberler http://www.baktabulum.com/mitoloji/231211-ninhursag-ninhursag-kimdir-ninhursag-hakkinda.html
  Ninhursag "Sıradağların Tanrıçası" mânâsına gelir. Bunun dışında başka birçok ismi vardır: Nintus "Doğum Tanrıçası", Ninmah "Ağustos Tanrıçası", Dingirmah, Aruru ve Enki'nin karısı olarak çoğunlukla Damgalnuna olarak da anılır.
  Akadda ise Belit-ili yani "Tanrıların Tanrıçası" ve Mama, Ea'nın (Enki'nin Akad mitolojisindeki hali) karısı olarak da Damkina diye anılmıştır. Zamanla İştar'ın önemi arttıkça onun itibarı ve önemi düşmüşse de, Babilin baş tanrısı Marduk'un annesi Damkina olarak panteonda her zaman önemli bir yer tutmuştur.
  Ayrıca Enki'den Ninsar isimli bir kızı da olmuştur.

  vikipedia
  25 Ocak 2013
  #1
 2. (ninhursag Kimdir? - Ninhursag Hakkında) Cevapları

soru sor

(ninhursag Kimdir? - Ninhursag Hakkında)

Alakalı Aramalar:

 1. ninhursag kimdir

  ,
 2. ninhursag kim