Nelly

İsimli konu WH 'Bilim' kategorisinde, yutankamon üyesi tarafından 25 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Nelly hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]Nelly (doğum adıyla: Cornell Haynes Jr.; 2 Kasım, 1974; Austin, Teksas, ABD) ABD'li R&B vehip hop şarkıcısıdır.

  Mariah Carey, Kelly Rowland, Christina Aguilera ve Ashanti gibi ünlülerle çalışmıştır. En iyi erkek rapçi ve en iyi rap sanatçısı ödüllerini almıştır.Ashanti ve Nelly 2005 yılından beri sevgililerdir.Ayrıca Nelly Charlotte Bobcats NBA takımının sahiplerinden biridir.Charlotte Bobcats takımının 3 sahibi vardır bunlar:Robert L. Johnson,Nelly,Michael Jordan'dır. Hip&Hop müziğinin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Nelly'nin ilk son albümü Brass Knuckles 4 defa ertelenmenin ardından 2008 sonbaharında piyasaya sürülecektir. Albümden çıkan single'lar arasında Akon ve Ashanti ile birlikte söyledikleri "Body On Me" isimli şarkı Amerika'da oldukça popüler olmuştur. Nelly 2003 yılından beri ünlü şarkıcı Ashanti ile birliktedir. Çift 2007 yılının kışında nişanlanmıştır.2010 yılında Kat Sacks ve Nelly hakkında çıkan sex iddiaları ve Nelly'nin son doğum günü partisinden sonra ikili ayrılmıştır. Nelly 2009 yılının başından beri yeni albümünün çalışmalarını yapmaktadır albümün adı önce "Les Is More" sonra "Nelly" daha sonra "Let's Get It" ve son olarakda "5.0"olarak değişmiştir.Nelly'nin kuzeni Michael Johnson 2 ırkçı öğrenci tarafından evine giderken vuruldu ve öldü daha sonra Nelly albümü ertelediğini ancak albüme Jammie Foxx, Usher ve Dr.Luke ile çalışacağını söyleyerek hayranlarını biraz olsun beklemekten doğan kızgınlığını dindirdi. Nelly albüm teması için "Ford" firmasiyla 2011 model "Mustang" araba için anlaştı

  Müzik Kariyeri


  1990'lı yılların başında Nelly ve arkadaşları "St.Lunatics" adında bir rap grubu kurarlar ve ilk şarkıları "Gimmie What You Got"ile St. Louis şehrinde parlamaya başlarlar devamında gelen şarkıarda Nelly ,Universal şirketi yöneticilerinin ilgisini çeker ve 'rekor fiyatla' "Universal Music" Rapçisi olur ve Nelly'nin solo kariyeri başlar.

  Özel Hayatı ve Sıkıntıları


  Nelly kariyerine başlarken kardeşinin aldığı 10 yıl hapis cezasıyla şoka uğramış ve müzik kariyerine başlamayı bir kere daha düşünmüştü,fakat düşük gelirle yaşadığı için müziğe başlamak zorundaydı ve ilk albümünü çıkardı.Albümden sonra Nelly kardeşinin üzüntüsünü unutmuş gibiydi. Daha sonra Nelly ,KRS-One gibi bi rap sanatçısıyla dissleşmek zorunda kaldı.Zorunda kaldı çünkü kariyerinin başında ,insanlarn onu bi ötlek olarak bilip bi kenara atmasını istemiyordu.Nelly bu sıkıntılardan sıyrıldı ve 2002-03 yılları arasında Tip Drill klibi yüzünden bazı şehirlere alınmadı ve kimse Nelly'e cevap hakkı tanımadı.Oldukça kızgındı 2010 yılında verdiği röportajlarda
  Nelly: "Benim adult dinleyici ve izleyicilerimde var nasıl Dilemma,Over And Over gibi aşk şarkıları yapıp çiftlere hitab ediyorsam onlarada hitab etmek zorundayım.." diyebildi tabi iş işten geçmişti.2005 yılında Nelly'nin ablası ilik kanserinden ölmüştü bu durum onu oldukça etkilemişti çünkü Nelly iyi bi aile hayatı yaşamamıştı iyi bi ailesi olmadığını Nelly "Say Now" şarkısında şu şekilde dile getiriyordu.
  "Why my mother was gone ? Why my daddy went home ? And the same sh*t they told me , i found myself and tellin' my own"
  Nelly ablasının ölümüyle oldukça kötü bi hal almıştı.Uzun bi süre müziğe ara verdi Suit ve Brass Knuckles arasında gerçekleşen bu olay Nelly'nin kariyerine mâl oluyordu ki , Yakın arkadaşları St. Lunatics üyeleri ,T.I. ve Jermaine Dupri ,Nelly'e destek oldular ve T.I. ,Nelly'i albümüne konuk ederek onu müziğe geri döndürmekte başrolü oynadı.2008 yılında Nelly,Brass Knuckles albümünü yayınladı ama farkında olmadığı 2. bir şok onu bekliyordu Nelly ilk hafta sadece 92.000 satabildi ve hayal kırıklığına uğradı ve bu başarısızlığı düzeltmek için hemen 5.0 albümünü hazırlamaya başladı fakat Nelly değişecekti onu değiştirecek olan müzik piyasası olacaktı. Normal bir Rap şarkıcısına göre Nelly harika bi R&B vokaliydi çok iyi işler çıkarabiliyordu örnek olarak Rap Müzik Tarihine geçen albümü Country Grammar'daki ,"Luven Me" şarkısı bi örnek olabilirdi ya da sonraki Nellyville albümündeki Grammy Ödüllü hit parça "Dilemma" hiç kimse Nelly'nin değiştiğini farkedememişti ancak Suit albümü başlı başına bi R&B albümü olucaktı Nelly bunu açıkladıktan sonra insanların ona bakışı oldukça değişti albümlerini almamaya başladılar Nelly bu tarzı Brass Knuckles'da kullanmadı ama albüm fazla satamamıştı ikilemde kalan Nelly ,Universal Motown baskısıyla R&B vokali oldu ancak Nelly her zaman "Rapper Nelly" olarak anılmak istiyordu bu durumu Nelly "Problems" şarkısında şöyle anlattı
  "Got me lookin at my albums like, Who wrote this shit? Believe me mani hope this get, A tad bit better but I doubt that shit,
  It's like hey I can hear these people say, Dam that boy done changed, But they don't understand, The pressures I'm going through."
  Universal Motown bu şarkıyı kendilerine bir saldırı olarak gördü ve şarkıyı albüme almadılar.Bunun üstüne Universal Motown ,Nelly'nin 5.0 albümünden 200.000 tane bastırarak iyi bir intikam aldılar ve Nelly'e 3. şoku yaşattılar.
  S.l.i.m. Vs. Nelly
  Slim (S.Saint,L.Louis,I.Is,M.Mine) ve Nelly'nin büyük tartışması Slim'in Nelly'i basketbol maçına davet etmesinin akabinde diğer oyuncuların Nelly'i istememesiyle başladı.Nelly bu olayı Slim'e bağladı ve twitter'dan şu mesajı yolladı "Bugün St.Louis'deki hiçbir basketbol maçında oynamayacağım 'Shady Lame Ignorant Muthafuccers'" diyerek kavganın fitilini ateşledi ve Slim cevaplamaya başladı Slim ard arda Nelly'i bombalamaya başladı ve ilk önce "Ateşle oynadığının farkındasın dimi ? Henüz asıl kartlarımı açmadım hazırmısın ? başlayalım" yazarak Nelly hakkında iddalar ortaya attı bu iddalar oldukça ciddi ve doğru olabilecek iddalardı.Slim,Nelly'nin bütün parasının bittiğini ve tüm parasını kokaine,yasa dışı steroide,penis büyütücüye,Ashanti'ye ve kumarda bitirdiğini iddaa etti bütün bunlarla kalmayarak Nelly'nin ruhunu şeytana sattığını iddaa etti.Nelly'se bunlara cevap olarak "1.si eğer Slim'in benim eski menajerim olduğunu düşünüyorsanız baştan kaybediyorsunuz.Belki bu Slim'in yaptığı onu öldürmeye gelenleri durdurduğum için ettiği bir teşekkürdü" diyerek diğer cevapları sıraladı."2.si bu vücudun içersine ;balık,hindi,tavuk,protein,şarap,votka viski ve şekerlemeler dışında hiçbirşey girmedi" diyerek kendini savundu.
  25 Nisan 2012
  #1
 2. Nelly Cevapları

soru sor

Nelly

Alakalı Aramalar:

 1. nelly furtado ablasinin adi

  ,
 2. nelly furtado ablasi