Natasha Jane Richardson

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, "...Gripin..." üyesi tarafından 12 Temmuz 2011 tarihinde yazılmıştır. Natasha Jane Richardson hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. "...Gripin..."

  "...Gripin..." Yönetici

  Natasha Jane Richardson (d. 11 Mayıs 1963, Londra, İngiltere - ö. 18 Mart 2009, New York City, ABD), Britanyalı oyuncu.

  Natasha Richardson, eski yönetmen ve yapımcı Tony Richardson ile aktris Vanessa Redgrave'in kızı olarak Londra'da dünyaya geldi. Eski oyuncular Michael Redgrave ile Rachel Kempson'ın torunu, oyuncu Joely Richardson'ın kardeşidir Londra'da "Central School of Speech and Drama"'da tiyatro eğitimi aldı. Babasını AIDS nedeniyle yitirmesinden dolayı, AIDS'e karşı mücadele için yoğun çalışmalar yaptı, milyonlarca dolar bağışta bulundu. 1990 - 1992 yılları arasında Robert Fox ile bir evlilik yaptıktan sonra 1994 yılında kendisi gibi oyuncu olan İrlanda'lı Liam Neeson ile evlendi. Birçok sinema filminin yanı sıra, Broadway'de onlarca tiyatro oyunu ve müzikalde yer aldı.

  Sanatçı 15 Mart 2009 tarihinde, Kanada'da Mont Tremblant kayak merkezinde geçirdiği bir kaza sonucu, zorunlu olmasına karşın kask takmadığı iç başından ağır yaralandı ve Montreal’daki Sacre-Coeur Hastanesinde tedavi görmekteyken eşi Liam Neeson ve çocukları tarafından New York`a getirilen Richardson`ın burada yaşam destek ünitesine bağlandığı duyuruldu. 18 Mart gecesi 45 yaşında öldü.
  12 Temmuz 2011
  #1
 2. Natasha Jane Richardson Cevapları

soru sor

Natasha Jane Richardson