Naomi Watts

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, "...Gripin..." üyesi tarafından 14 Temmuz 2011 tarihinde yazılmıştır. Naomi Watts hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. "...Gripin..."

  "...Gripin..." Yönetici

  Watts, Londra Film Festivali'nde Eastern Promises filminin galasında (Ekim 2007)
  Genel bilgiler
  Doğum adı Naomi Ellen Watts
  Doğum 28 Eylül 1968 (42 yaşında)
  Shoreham, Kent, İngiltere
  Meslek(ler) Aktris


  Naomi Ellen Watts (d. 28 Eylül 1968)[1] İngiliz ve Avustralyalı aktrist. Mulholland Çıkmazı, Halka ve King Kong filmlerinin oyuncusu sanatçı, Akademi Ödülü'ne 21 Grams filmindeki rolüyle aday gösterilmişti.

  Watts Shoreham, Kent, İngiltere'de doğdu. Sanatçı 7 yaşındayken babası Peter Watts öldü. Annesi onunla birlikte Kuzey Galler'e yerleşti. Daha sonra 1982 yılında ailesiyle birlikte Sydney Avustralya'ya giderek bu ülkenin vatandaşı oldular. Sanatçı bunu şöyle ifade eder: "Düşündüğümde kendimi Britanyalı hissediyorum ve Birleşik Krallık'ta çok güzel anılarım var, 14 yaşımdayken İngiltere'den hiç ayrılmak istememiştim."

  Avustralya'da kariyerine başlayan sanatçı, Avustralya televizyon dizilerinde bazı rollerden sonra 1991 yılı yapımı bir Avustralya filmi olan Flirting 'de oynadı. Bunu 1995 yapımı Tank Girl izledi. Daha sonra ikinci sınıf Hollywood filmleri olan Children of the Corn IV. ve Dangerous Beauty filmlerinde oynadı.

  2001 yılında Mulholland Çıkmazı filmindeki rolüyle Cannes Film Festivali'nde ödül alması kariyerinde bir dönüm noktası oldu. 2001 yılından itibaren büyük bütçeli Hollywood filmlerinde roller almaya başladı.
  14 Temmuz 2011
  #1
 2. Naomi Watts Cevapları

soru sor

Naomi Watts