Muş'ta PKK operasyonu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 31 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Muş'ta PKK operasyonu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  MUŞ İl Emniyet Müdürlüğü, Bulanık ilçe merkezi ile ilçeye bağlı köylerde yaptıkları operasyonlarda, terör örgütü PKK üyesi oldukları öne sürülen 14 kişiyi gözaltına aldı.

  Muş'ta başlatılan PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık edenlere yönelik operasyonlar devam ediyor. Valilikten yapılan yazılı açıklamada İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Bulanık İlçe merkezi ve köylerinde PKK/KCK terör örgütü üyesi olmak, lojistik destek sağlamak, komisyon kurarak halk üzerinde baskı kurmak, kuryecilik ve işbirliği yaparak terör örgütüne destek sağlayan, 15 Ağustos ve devamındaki süreçte; Bulanık İlçesi Şehitlik Mahallesi'nde barikat-hendek kurarak güvenlik güçlerine molotoflu saldırıda bulunan 14 örgüt üyesinin yakalandığını duyurdu. Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, terör örgütünün talimatlarını, sözde komisyonların yapılanmalarını, vatandaşlara genel seçimler sürecinde nasıl baskı ve tehditlerde bulunulduğunu içeren çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği de açıklandı.
  31 Mart 2016
  #1
 2. Muş'ta PKK operasyonu Cevapları

soru sor

Muş'ta PKK operasyonu