Munis Ne Demek?

İsimli konu WH 'Sözlük' kategorisinde, malazgirt_savascisi üyesi tarafından 21 Ağustos 2013 tarihinde yazılmıştır. Munis Ne Demek? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Munis nedir hakkında bilgi paylaşmadan önce wikipedia'dan bilgi vermek istiyorum. Munis ile ilgili öncelikle kısa bir wiki açıklaması...
    Munis Faik Ozansoy, (d. 22 Mart 1911 Midilli Yunanistan) - (ö. 1975), Türk bürokrat, şair ve yazar.

Munis hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız biraz da ayrıntılı bilgi verelim.

Munis Ne Demektir?

1. Alışılan, alışılmış, yabancı olmayan.
    2. Cana yakın, uysal, sevimli.
    3. Uygun
    [h=2]Cümle içinde kullanımı[/h]Bu fikir birdenbire bana o kadar munis, yapılabilmesi o kadar kolay göründü ki hemen yola düştüm.
    - Y. K. Karaosmanoğlu
    [h=2]Munis kelimesinin ingilizcesi[/h][Municipal bond] v. provide, equip, fit; furnish, set up; munition
    v. munition, provide ammunition, provide battle supplies
    Köken: Arapça

Munis Kelime Anlamı (TDK)

Munis Nedir: Ar. m°nis sf. (mu:nis) 1. Alışılan, alışılmış, yabancı olmayan. 2. Cana yakın, uysal, sevimli: “Ağlamaktan renkleri silinmiş zannolunan küçük Munis gözleriyle bakıyordu.” -O. S. Orhon. 3. mec. Uygun: “Bu fikir birdenbire bana o kadar Munis, yapılabilmesi o kadar kolay göründü ki hemen yola düştüm.” -Y. K. Karaosmanoğlu. Güncel Türkçe Sözlük
    Munis Ne Demek: Köken: Ar. Söyleyiş: (mu:nis) Cinsiyet: Erkek
    1. Cana yakın, sevimli. 2. Alışılan, alışılmış. Kişi Adları Sözlüğü
    21 Ağustos 2013
  2. Munis Ne Demek? Cevapları

soru sor

Munis Ne Demek?