Muhabbet kuşumun bitlendiğini nasıl anlarım ?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Badegül ~ üyesi tarafından 17 Nisan 2021 tarihinde yazılmıştır. Muhabbet kuşumun bitlendiğini nasıl anlarım ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Merhabalar ;
    Kuşumu 2 ay önce aldım petshoptan aldım. Geldikten 2 hafta sonra kaşınmaya başladı. Geldiğinde sadece kaşınıyordu. Yani gagasını sürekli tüylerine getiriyordu. O zamanda çok araştırdım. Kafese beyaz örtü serilip tespit edilebileceğini öğrendim bunun üzerine gece yatarken beyaz örtü örttüm. Sabah ise herhangi bir canlıyla karşılaşmadım. Bir şeyle karşılaşmayınca çok sevindim. Ve bit olmadığını düşündüm. Fakat son iki gündür kendini ve baş kısmını bir yere sürtmeye başladığını fark ettim. Aklıma yine bit olabileceği düşüncesi geldi. Ama öte yandan 3 gündür çok fazla da tüy dökülmesi yaşıyor. Web de araştırdığımda aynı durum tüy dökülmesinde de olduğunu öğrendim. Ama şu varki 3.cü gün daha az tüy dökmeye başladı. Yani demek istediğim tüye girse bile 3 günde hemen tüy dökümü azalır mı ? Yani tüy dökümünden mi yoksa bit ten mi kaşınıyor ve bit ten strese girip tüylerini mi yoluyor ?
    17 Nisan 2021
  2. Muhabbet kuşumun bitlendiğini nasıl anlarım ? Cevapları

soru sor

Muhabbet kuşumun bitlendiğini nasıl anlarım ?