Müge...

İsimli konu WH 'Aşk & Sevgi' kategorisinde, by_turko üyesi tarafından 16 Haziran 2009 tarihinde yazılmıştır. Müge... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. MÜGE
    Musalla taşına koydu naaşı,
    Ümitler tükendi hayata karşı.,
    Gönüllerde Hakk'a kavuşma aşkı,
    Ey gül yüzlü yarim nerelerdesin?

Bu şiiri sevdiğim kız Müeye yazmıştım.. Kendi onu sevdiğimi bilmiyordu.. Gençlik işte ahh ahh .! İç çektiriyor insana.!

Şiiri11'li hece ölçüsüyle Koşma nazım şeklinin Güzelleme türüyle yazdım... Biraz kelimeleri yerlerine oturtmak zaman aldı ama sevgiliye olan hasretin ölüm anında bile bitmeyeceğini çok iyi anlattığımı düşünüyorum..

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...
    16 Haziran 2009
  2. Müge... Cevapları

3. sevgiliye olan hasretin ölüm anında bile bitmeyeceğini çok iyi anlattığımı düşünüyorum..
    Nekadar doğru bir söz hemde olabilecek en güzel şekilde anlatmışsın arkadaşım gerçek sevgiler musallada bitmez sonsuzdur ve ebediyette buluşacaklarına inanıyorum ben birbirini gerçekten sevenlerin ellerine sağlık teşekkürler bizimle paylaştığın için bu kadar özel bir şiirini
    16 Haziran 2009
  4. Öncelikle Teşekkürler.. Beğenmeniz benim için büyük bir lutuf sağol..
    16 Haziran 2009
  5. güzel olmuş yüreğine sağlık....
    16 Haziran 2009
  6. Gençlik işte ahh ahh .! İç çektiriyor insana.!Hayırdır abi ya gençlik derken:Dşimdi çokmu yaşlandın:alala:
    Şiiri11'li hece ölçüsüyle Koşma nazım şeklinin Güzelleme türüyle yazdım... şu olaydan zerre anlamam :Dama MÜGE şiiri güzel olmuş ellerine sağlık
    17 Haziran 2009
  7. bende istiyorum ya off ya banane bana niye kimse yazmıyor be:uzgun:çok güzel olmuş ellerine sağlık
    18 Haziran 2009

8. Takma kafana fazla elbet bi gun sanada yazan olacaktır.. Bak ben bu şiiri yazdım da ne oldu ? kızın haberi bile yok ? belki sanada şiirler yazıp söyleyemeyenler var hiç dusundun mu ?
    18 Haziran 2009

9. Tesekkürler.. Edebiyat dersin zayıftı galiba yada halk edebiyatı görmüyor olabilirsin...
    18 Haziran 2009
  10. Çok GüzeL tşkLer...:tamam:
    18 Haziran 2009

11. Tesekkürler...
    18 Haziran 2009

12. Adınız müge ise kullanabilirsiniz.. yada sevdiğiniz kızın adı müge ise kullanmanızı tavsiye ederim.. benim yapmadığımı siz yapın..
    18 Haziran 2009
  13. Yorum yok mu ? ;)
    20 Haziran 2009

14. yok adı müge diil :tamam:
    20 Haziran 2009
  15. güzel yazmışsın yureğine sağlık ...
    yazdığı kişinin haberi yoksa neye yarar...
    22 Haziran 2009
  16. O zaman bidahaki şiirime belki sevdiğinin adıyla yazarım :tamam:
    Yada denk gelirse .. Şans bu :)
    22 Haziran 2009
  17. Gücüm yettiğince halk edebiyatı geleneğini sürdürmek istiyorum ve halk edebiyatı kalıpları kullanıyorum.. Ama sen divan edebiyatı okudun mu bilmem .. Divan edebiyatı şairleri der ki : Şaire kalem tutturan sevgilinin hasreti özlemi ve isteğidir.. Sevgiliyle ne zaman bir araya geldiniz sevdiğinizi söyleyebildiniz hasretiniz bitti işte o zaman şairliğinizde bitmiş demektir.. derler :tamam: Aklında bulunsun ..
    22 Haziran 2009
soru sor

Müge...