Motosiklet Sürücülerinin Güvenliği için Tavsiyeler

İsimli konu WH 'Spor' kategorisinde, Moto Plus üyesi tarafından 21 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır. Motosiklet Sürücülerinin Güvenliği için Tavsiyeler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Motosiklet sürüşü esnasında keyifli zaman geçirmek ve güvenli bir sürüş yaşamak için motosiklet aksesuarları kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Motosiklet sürmek sürücüler için adeta bir tutkudur. Bu tutkuya kapılıp önlem almadan çıkılan yolculuklarda üzücü olaylarda olmuyor değil ☹ Tabi ki kimse bu tarz üzücü olaylarla karşılamak istemez ve bu gibi haberleri okuduğu zamanda bir hayli üzülür ve morali bozulur. Bu yüzden her şeyi kuralına göre yapmak gerekir. Güvenliğinizi tam olarak sağlamadan motosiklet sürmeye başlamamanız gerektiğini ve kurallara uymanız gerektiğinizi her defasında bıkmadan usanmadan vurgulamak istiyorum. Uyarılarımızı dikkate alacak bir kişi dahi olsa bizim için önemli. Can güvenliğinizi riske atacak hamlelerde bulunmayınız ve her zaman karşı tarafında yapacağı hamleleri önceden tahmin ederek hareket etmeye çalışın. Çünkü siz kurallara uyarak ve dikkatli bir sürüş yapsanız dahi karşı tarafın dikkatsizliğinden dolayı zarar görebilirsiniz.

  Önce Sizin Güvenliğiniz!

  Motosiklet sürüşüne başlamadan önce motosiklet ekipmanlarınız tam olarak yola çıkmalısınız. Sürücüler için özel olarak üretilen koruma ekipmanları sizin güvenliğiniz için tasarlanmıştır. Motosiklet ekipmanları dış faktörlerden gelebilecek darbelere karşı vücut güvenliğinizi sağlayacak şekilde donatılmıştır. Yüksek hız şartlarında testleri gerçekleştirilen kaliteli koruma ekipmanlarını kullanarak can güvenliğinizi sağlamanız mümkündür. Eksiksiz olarak kullanmanız gereken kask, motosiklet montu, motosiklet pantolonu, motosiklet botu ve motosiklet eldivenini her yolculuk esnasında kullanmalısınız. Her aksesuar bir amaç için üretilmiş olup sizin can güvenliğinizi riske atacak durumlarda kendini göstermektedir.

  Motosikletinizin Size Ne Kadar Uygun?


  Motosikletler standart ölçülerde üretilmektedir. Her sürücünün kendi vücut ölçülerine göre motosiklet sürüş pozisyonlarını ayarlaması gereklidir. Motosiklet gidon tutuşunuzu rahatlatacak gidon yükseltici, ayaklarınızın konforunu sağlayacak ayak pegsleri ve vites pedal aparatlarını kullanarak rahatlığınızı ve güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Motosikletinizin size uygun olmamasından dolayı sürüş esnasında kramp girebilir veya uyuşmalar olabilir ve bu durum sizi rahatsız edebilir. Özellikle uzun sürüşlerde selenin üzerine airhawk kullanarak bacak ve kalçanızda oluşabilecek uyuşmaların önüne geçebilirsiniz. Vites pegslerinde ise ayak genişliğinize uygun olarak vites kontrolünü arttırabilirsiniz. Bu tarz küçük düzenlemeler yaparak motosikletinizi vücut ölçünüze uygun hale getirmeniz mümkün olacaktır.

  Motosiklet Bakımlarınızı Aksatmayın

  Motosikletiniz ile güvenli bir yolculuk yapabilmek için düzenli bakım şart! Motosikletinizi belirli periyodlarda bakıma alarak filtresine, elektrik devrelerine, aküsüne, fren ayarlarına, zincir dişlilerine, yağ oranına, rölanti ayarlarına, egzozuna ve daha bir çok teknik aksamlarına baktırmanız gereklidir. Her ay veya iki ayda bir yağ oranlarına ve hava filtresine bakarken yıllık veya altı ayda bir de bir usta ile birlikte detaylı bir şekilde incelemenizde fayda vardır. Motosiklet bakımı sırasında değiştirilmesi gereken motosiklet parçalarını yan sanayi değil kesinlikle orijinal kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  Motosiklet sürücülerinin güvenliğini arttıracak motosiklet aksesuarları her bilinçli sürücü tarafından kullanması gereklidir. Motosiklet aksesuarlarınızı temin ederken kaliteli olmasına ve sizi gerçekten koruyacak düzeyde olmasına dikkat etmelisiniz. Orijinal ve garantili ürün satışı yapan Motoplus sürücü güvenliğini her zaman ön planda tutmaktadır. Güvenli sürüşler için bizi takipte kalın ☺
  21 Eylül 2017
  #1
 2. Motosiklet Sürücülerinin Güvenliği için Tavsiyeler Cevapları

soru sor

Motosiklet Sürücülerinin Güvenliği için Tavsiyeler