Morarmaya ne iyi gelir ?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 11 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Morarmaya ne iyi gelir ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. morarmaya ne iyi gelir ?

  11 Nisan 2012
  #1
 2. Morarmaya ne iyi gelir ? Cevapları

 3. Kesik ve Morarma için Doktor Önerileri
  Çoğu yarayla evde başa çıkılabilir. Ellerinizi iyice yıkayıp, yarayı hassas ciltler için uygun olan bir sabun kullanarak ılık suyun altında temizleyin. Eğer dikkate değer bir enfeksiyon kapma riski varsa, yarayı bir antiseptik kullanarak temizleyin. Daha sonra yarayı temiz bir bez ya da mendille kurulayın. Steril bir pansuman yardımıyla kanama durana kadar bastırın ve ardından temiz bir yara bandı yapıştırın. Büyük ve derin yaraların doktor tarafından dikilmesi gerekebilir.

  Bir morarmayı geçirmek için, deride kesik veya yarık yoksa, morarmış bölgeye bir buz torbası, donmuş bezelye poşeti veya soğuk bir bez koyabilirsiniz. Şişin inip ağrının dinmesi için 10 dakika boyunca hafifçe bastırın.

  Kesik ve Morarma için Doktora Danışın
  Kanama durmazsa, enfeksiyon kısa süre içerisinde iyileşmezse, iç kanama şüphesi varsa: Belirtileri arasında ağrı, halsizlik, solgunluk, terleme ve baygınlık hali sayılabilir, doktora danışmanızda fayda vardır.

  Kesik ve Morarmalar için Bitkisel Tedavi Yöntemleri
  Kesik ve Morarmalar için Homeopati tedavisi; Kesiklere bağlı acı ve şiddetli morarmalar için 6x dozunda Hypericum (sarı kanteron) kullanabilirsiniz. İlacı toplamda dört saat boyunca, saat başı bir kez alın. Tedaviyi uygulamadan 15 dakika önce ve sonrasında, hiçbir şey yiyip içmeyin ve dişlerinizi fırçalamayın. Morarmalar için Arnica kullanabilirsiniz. Yağ, merhem ya da kremi morarmış bölgeye hafifçe sürün.

  Kesik ve Morarmalar için Bitkisel ilaç tedavisi; Aynısafa (calendula) merhemi ufak kesiklerde antiseptik görevi görebilir. Sarısabır (Aloe) jeli, ufak yaralanmaları iyileştirmekte ve ağrılarını dindirmekte yararlı olabilir.
  Kesik ve Morarmalar için Aromaterapi tedavisi; Çay ağacı (Melaleuca alternifolia) yağı bir antiseptiktir. Suya birkaç damla damlatıp, yarayı bu suyla yıkayabilirsiniz.
  11 Nisan 2012
  #2
soru sor

Morarmaya ne iyi gelir ?

Alakalı Aramalar:

 1. morarmayi gecirmek