Mobilya satın alırken nerelere dikkat etmeli ?

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, Askikubra üyesi tarafından 12 Ekim 2012 tarihinde yazılmıştır. Mobilya satın alırken nerelere dikkat etmeli ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]
  Evlere alınan ve ciddi bir bütçe gerektiren eşyalardan biri de mobilyalardır. Mobilyaları alırken ikinci bir masraf olmaması ve kullanışlı olması açısından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Mobilya alırken söylediğimiz ölçütlere uyduğunuz taktirde evinize şık, sağlam ve kullanışlı bir mobilya takımı alabilmeniz mümkündür.
  Kötü bir mobilya aynı zamanda kötü bir sağlık da demektir. Çünkü kötü mobilyalar ciddi adele ağrılarına, bel ağrılarına, sırt ağrılarına neden olurlar. Bu gibi sağlık sorunlarının yanında soyut olarak da kişiyi psikolojik olarak rahatsız ederler. Kişi evin görünümünden rahatsız olursa kendini iyi hissetmediği gibi misafirlerini de dilediği gibi ağırlayamaz.
  [​IMG]
  mobilya seçimi
  Gelelim mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenlere… Mobilya alırken ihtiyaçlar ve bütçe göz önünde tutularak rahat, uzun ömürlü ve kullanışlı ürünler satın alınmalıdır. Mobilyalar hakkında çeşitli bilgiye sahip değilseniz eğer birçok mağazayı gezerek neyin iyi neyin kötü olduğunu bu şekilde de anlayabilirsiniz.
  [​IMG]
  Aynı zamanda güzel görünüme sahip mobilyalara da aldanmamanız gerekir. Çünkü birçok güzel görünümlümobilyalar kullanımı ve rahatlığı açısından pek iyi bir örnek teşkil etmeyebilir. Bu yüzden görünüşe çok aldanmamak lazımdır. Diğer yönden çok rahat duran orta halli bir görünüme sahip olan mobilya da kullanım açısından pek rahat olmayabilir. Bu yüzden de görünüşe aldanmamak gerekir.
  [​IMG]
  Bunların dışında mobilyalar alınırken kapakların tam olarak kapanıp kapanmadığına dikkat edilmelidir. Aynı şekilde kapakların kulplarına da dikkat edilmelidir. Çünkü mobilyasında hata olmasa bile monte ederken bazı sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Mobilyanın simetrik olup olmadığına, desenli ise desenlerinin şekline dikkat edilmeli aynı zamanda boyasının pürüzsüz olmasına da dikkat edilmelidir. Mobilya cilasının da düzgün olması bizler için önemli bir ölçüt olmalıdır. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra hiç bir sorun yoksa eğer, mobilyaları gönül rahatlığıyla alabiliriz.
  [​IMG]
  12 Ekim 2012
  #1
 2. Mobilya satın alırken nerelere dikkat etmeli ? Cevapları

soru sor

Mobilya satın alırken nerelere dikkat etmeli ?