Miyop Tedavisi

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, zubamba2 üyesi tarafından 15 Şubat 2016 tarihinde yazılmıştır. Miyop Tedavisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]


  Miyop nedir


  Miyop nedir sorusuna verilebilecek en doğru cevap, göze giren ışınların retinanın önünde odaklanması sonucunda uzaktaki objelerin net olarak görülememesi olacaktır. Tıbbi adıyla miyopi, göz yuvarlağının şeklindeki değişimlerden kaynaklanır ve bir hastalık olarak değil kusur olarak sınıflandırılabilir. Miyop, uzaktaki objeleri bulanık görmek, net görmek amacıyla gözleri kısmak, göz yorgunluğu, baş ağrıları gibi belirtilerle kendini gösterir. Genellikçe 6-12 yaş arasında ortaya çıkar ve kişinin büyümesi durana kadar miyobun derecesi ilerlemeye devam eder. Göz doktorunun yapacağı basit testler sonucunda miyop teşhis edilebilir ve tedavi opsiyonları arasından seçim yapılabilir. Miyop tedavisi nde en çok başvurulan yöntem gözlük kullanımıdır. Gözlük kullanımını tercih etmeyen kişiler daha doğal bir görünüm sağlayan kontakt lenslerle görüşlerini netleştirebilirler. Miyopun kesin tedavisi lazer operasyonlarıyla yapılmaktadır. Miyop tedavisibu operasyonlarda gözün üst tabakası hafifçe kaldırıldıktan sonra altındaki kornea tabakasının şekline müdahale edilerek, gözün ışığı odaklama becerisi iyileştirilir.


  Miyop tedavisi


  Miyop tedavisinde en çok başvurulan üç yöntem gözlük kullanımı, lens kullanımı veya refraktif cerrahidir. Gözlük veya lensler hafif miyop vakalarında her zaman kullanılmayabilir, sadece net görüş istendiğinde tercih edilebilirler. Miyop tedavisi gözlük kullanımı genellikle tek odaklı camlarla, lens kullanımı ise yumuşak lenslerle uygulanır. Ancak ortokeratoloji veya korneal refraktif terapi denilen yöntemde sert kontakt lensler kullanılmaktadır. Bu lensler hafif veya orta düzeyde miyop olan kişiler tarafından geceleri takılır ve korneaya geçici olarak şekil verir. Gündüz lensler çıkarıldıktan sonra kornea bu şeklini bir süre korur ve bu süre boyunca hasta gözlük veya lens kullanımına ihtiyaç duymadan net olarak görebilir. Miyop için refraktif cerrahi, lazer uygulamasıyla yapılmaktadır, en çok uygulanan yöntemi de Excimer lazerdir. Bu operasyonlarda korneanın şekli değiştirilir ve böylece göz, uzaktaki cisimleri de net şekilde odaklayabilir.


  Miyop tedavisi: http://www.hemensaglik.com/miyop-tedavisi


  --------------------------------------------  Lazerle miyop tedavisi


  Lazerle miyop tedavisi genellikle LASIK, LASEK ve PRK yöntemlerinin kullanılmasıyla yapılır. Üçü de Excimer lazer teknolojisiyle uygulanan bu ameliyatların amacı korneanın şeklini değiştirmek, bu sayede ışığı doğru yerde odaklayamayan gözün kırma becerisini iyileştirmektir. Miyop kişilerde göz küresi normalden daha uzun olduğu için ışık olması gerektiği gibi retinanın üzerinde değil, önünde odaklanır. Bunun sonucunda kişi uzaktaki objeleri net olarak göremez. Lazerle miyop tedavisi videoları izlendiğinde, LASIK yönteminde daha kalın, LASEK ve PRK yöntemlerinde ise çok daha ince bir tabakanın gözün üstünden kaldırıldığı görülür. Daha sonra ağrısız ve acısız lazer atışları yapılarak korneanın şeklinin, normalden daha düz olması sağlanır. LASIK ve LASEK yöntemlerinde kaldırılan tabakalar kapatılırken, PRK yönteminde epitel tabakası atılır ve göz 5 gün içinde yeni bir epitel tabakası üretir. Lazerle miyop tedavisivideoları izlendiğinde görüleceği gibi tüm operasyonlar göz kapakları açık bir şekilde sabitlendikten ve göz topikal olarak uyuşturulduktan sonra yapılmaktadır.  Lazerle miyop tedavisi fiyatları


  Miyop tedavisi genellikle gözlük veya kontakt lens kullanımıyla yapılmakta, kişi kalıcı bir şekilde bu problemlerden kurtulmak isterse lazer ameliyatlarına başvurulmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan lazer ameliyat türleri LASIK, LASEK ve PRK’dır. Lazerle miyop tedavisi fiyatları yönteme, doktora, hastaneye göre çok geniş bir aralıkta değişmektedir. Tüm bunlar hastadan hastaya, başarı oranında çok büyük fark yaratabildiği için, ameliyat olacak kişinin öncelikle değerlendirmesi gereken unsur içine sinen bir hastanede, kendisini güvenle emanet edebileceği bir doktora ameliyat olmaktır. Daha sonra lazerle miyop tedavisi fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar değerlendirilebilir. Yöntemlerden daha çok tercih edileni, daha yüksek başarı oranına sahip olanı ve daha yeni geliştirilmiş olanı LASIK’tir. Bu yüzden LASIK, diğer yöntemlere göre daha pahalı olabilir. LASIK prosedürü dahilinde kullanılan teknolojilerin yeniliği ve hastanın durumunun ne kadar ilerlemiş olduğu da fiyatı etkileyebilen faktörlerdendir.


  Lazerle miyop tedavisi : http://www.hemensaglik.com/lazerle-miyop-tedavisi
  15 Şubat 2016
  #1
 2. Miyop Tedavisi Cevapları

soru sor

Miyop Tedavisi