Mirai Virüsü Yeniden Ortaya Çıktı

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 24 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Mirai Virüsü Yeniden Ortaya Çıktı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  [​IMG]

  Son dönemlerin en zararlı virüsleri arasında bulunan ve otomatik olarak yayılmasıyla birlikte hedef listesinde internete bağlanabilen her cihazı bulunduran Mirai virüsü, yeniden ortaya çıktı! Almanya'daki Deutsche Telekom müşterilerine yapılan saldırı sonucunda 1 milyon kişinin internet erişimi durdu veya kesintiye uğradı. Bazı modemlerin arızalanmasına neden olan saldırılara modemlere bulaşan Mirai virüsünün neden olduğu düşünülmekte.

  [​IMG]

  Özel olarak Zyxel markalı modemlere saldırılması için yeniden programlanan Mirai virüsü, modem arayüzlerinin şifrelerini kırmak için 50'nin üstünde farklı şifre kombinasyonu deniyor ve eğer modeme erişirse modeminiz botnet ağının zombilerinden birisi oluyor. Mirai virüsünden korunmak için ne yapmalı? Henüz ülkemizde herhangi bir Mirai aktivitesi keşfedilmedi fakat eğer hackerlar tarafından hedef alınırsak ciddi problemlerle karşı karşıya kalabiliriz. Aslında olası bir Mirai saldırısından korunmak için yapılması gerekenler oldukça basit. Modeminizin arayüz şifresini değiştirin ve uzaktan erişim iznini kapatın. Bununla birlikte modeminizin yazılımını da sürekli olarak güncel tutmayı ihmal etmeyin.
  More about Mirai Virüsü Yeniden Ortaya Çıktı. on:Mirai Virüsü Yeniden Ortaya Çıktı.
  24 Aralık 2016
  #1
 2. Mirai Virüsü Yeniden Ortaya Çıktı Cevapları

soru sor

Mirai Virüsü Yeniden Ortaya Çıktı