Meral Okay hayatını kaybetti

İsimli konu WH 'Magazin' kategorisinde, layl@m üyesi tarafından 12 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Meral Okay hayatını kaybetti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay sabah evinde hayatını kaybetti.

  Ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay sabah evinde yaşamını yitirdi.

  Kötü haberi sabah Ali Sunal twitter sayfasından duyurdu. Ali Sunal sayfasına "Meral ablamı Meral Okay'ı kaybettik, başımız sağolsun." yazdı.


  Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100'üncü yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı.


  12 Eylül döneminde Türkiye İşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi. 1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. İstanbul'a taşınarak Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı. İkinci Bahar dizisiyle ünlendi.

  Meral Okay geçtiğimiz yıl, akciğer kanseri olduğunu öğrenmiş ve kemoterapi tedavisine başlamıştı.

  Yakın dostu Selda Uskan, Meral Okay'ın hastalığını açıkladığı yazısında "Bir de o kadar eminim ki, değil 400 senelik Osmanlı tarihi, dünyanın tüm tarihi hikayelerini dizi yapmadan bir yerlere gitmez benim bildiğim Meral." yazmıştı... Eh bu da en azından 90'yaş demektir. Allah bin bereket versin.Bir Bulut Olsam, Yeditepe İstanbul, İkinci Bahar gibi unutulmaz televizyon dizilerinin yanısıra Seni Seviyorum Rosa, Beynelmilel gibi sinema fimlerinde oynayan; Asmalı Konak, Bir Bulut Olsam, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerin senaryosuna da imza atan Meral Okay'ın aktör eşi Yaman Okay da 1993 yılında henüz 41 yaşındayken pankreas kanserine yenilmişti.
  12 Nisan 2012
  #1
 2. Meral Okay hayatını kaybetti Cevapları

soru sor

Meral Okay hayatını kaybetti