Mehmet Balkan Kimdir - Mehmet Balkan Resimleri - Mehmet Balkan Biyografisi

İsimli konu WH 'Ansiklopedi' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 8 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Mehmet Balkan Kimdir - Mehmet Balkan Resimleri - Mehmet Balkan Biyografisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici


  Mehmet Balkan (d. Ankara 1955) Türk Balet, Türk Koreograf,Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Sanat Danışmanı,Türk Balerin ve Koreograf Lale Balkan ile evli olan Mehmet Balkan halen Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde, Genel Müdür Sanat Danışmanıgörevini sürdürmektedir.
  Hayatı

  1965 yılında Ankara Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanarak bale eğitimine başladı. Bu okulda sekiz yıl süreyle Dame Ninette de Valois’in başlattığı İngiliz Ekolü temelinde Klasik Bale, piyano ve müzik eğitimi gördü. Balenin Uluslararası camiasında tanınan Assaf Messerer ve Alexander Prokofiev ile çalıştı.

  * 1973 yılında 17 yaşında Ankara Devlet Opera ve Balesi’ne solist sanatçı olarak kabul edilen Mehmet Balkan, ilk sezonunda Sir Frederick Ashton’un koreografisini yaptığı “Şımarık Kız” balesinde başrol oynadı.
  * 1973 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin davetlisi olarak İstanbul’a gitti. “Patinör” adlı balenin başrolünü üstlendi.
  * 1974 yılında İngiliz Balesini tanımak üzere, Londra Kraliyet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı bale bölümü Kurucusu, Londra Kraliyet Balesi Direktörü Dame Ninette de Valois'in davetiyle, İngiltere’ye gitti.
  8 Mart 2011
  #1
 2. Mehmet Balkan Kimdir - Mehmet Balkan Resimleri - Mehmet Balkan Biyografisi Cevapları

soru sor

Mehmet Balkan Kimdir - Mehmet Balkan Resimleri - Mehmet Balkan Biyografisi

Alakalı Aramalar:

 1. mehmet balkan kimdir

  ,
 2. MEHMET BALKAN KIM

  ,
 3. lale balkan kimdir