mehmet ali erbil

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, spartakus üyesi tarafından 14 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. mehmet ali erbil hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Mehmet Ali Erbil (1957 - .... )  Sinema oyuncusu, tiyatrocu ve şovmen Mehmet Ali Erbil, 8 Şubat 1957 yılında İstanbulâ??da doğdu. Tiyatro ve sinema oyuncusu Sadettin Erbil'in oğlu olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümüâ??ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde Devlet Tiyatrosuâ??nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülüâ??nü kazandı.


  Buradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, Başta â??Küheylanâ?? olmak üzere birçok oyunda oynadı ve daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRTâ??de â??Metronomâ?? adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRTâ??den Kanal 6â??ya geçiş yaptı. Daha sonra Star TV ve ATVâ??de dizi, Show Tvâ?? de de program yaptı.


  Kanal Dâ??de yayınlanan yarışma programı "Çarkıfelek" ve ATVâ??de uzun bir süre yayınlanan "Tatlı Kaçıklar" dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, "Harakiri" ve "Hababam Sınıfı Güle Güle" adlı filmlerle beyazperdeye geçti. Son dönemlerde, Sinan Çetin'in "Bay E", Gani Müjdeâ??nin "Kahpe Bizans", Ömer Uğurâ??un yönettiği "Hemşo" adlı filmlerde rol aldı. Uzun bir hastalık döneminden sonra tekrar izleyiciler karşısına geçen Erbil, TRTâ??de yayınlanan â??Bir Başka Geceâ? adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.
  14 Kasım 2007
  #1
 2. mehmet ali erbil Cevapları

 3. paylaşım için saol.......
  15 Aralık 2007
  #2
 4. Paylaşım İçin Teşekkürler...
  19 Nisan 2008
  #3
soru sor

mehmet ali erbil