MediaTek Daha Fazla Çekirdek Peşinde

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 18 Ocak 2015 tarihinde yazılmıştır. MediaTek Daha Fazla Çekirdek Peşinde hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  [​IMG]
  Çin kaynaklı söylentilere göre, MediaTek firması sekizden daha fazla çekirdekli işlemciler çıkarmaya hazırlanıyor.
  Çin kaynaklı bazı söylentilere göre, son zamanlarda mobil pazarda gittikçe daha fazla pazar payı alan MediaTek’in yeni işlemciler çıkarmak üzere olduğu fısıldanıyor. Sekiz çekirdekli ve 64-bit destekli mobil işlemcileriyle özellikle Qualcomm’un canını sıkan MediaTek, bu defa da 10 ya da 12 çekirdekli işlemciler çıkarmaya hazırlanıyormuş.

  Ancak bu yeni işlemcilerin mobil pazara yönelik tasarlanmadığı da fısıldanıyor. Halen sekiz çekirdekli işlemcilerin bile mobil cihazlarda çok yaygın olmadığı, MediaTek’in bundan daha fazla çekirdeğe sahip işlemcileri sunuculara yönelik geliştirdiği söyleniyor.

  ARM tabanlı işlemcilerin düşük enerji tüketimi nedeniyle bir süredir sunucularda kullanılmaya başlandığı ve bu pazarın başta Qualcomm olmak üzere pek çok işlemci üreticisinin iştahını kabarttığı zaten bilinen bir gerçek. Intel’in hakim olduğu bu pazardan MediaTek’in de büyükçe bir parça koparmaya kalkışması şaşırtıcı olmayacaktır.
  18 Ocak 2015
  #1
 2. MediaTek Daha Fazla Çekirdek Peşinde Cevapları

soru sor

MediaTek Daha Fazla Çekirdek Peşinde