Mavi kapak!(engelliler için)

İsimli konu WH 'Engelsiz Forum' kategorisinde, ReSt In PeAc üyesi tarafından 2 Haziran 2011 tarihinde yazılmıştır. Mavi kapak!(engelliler için) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç " ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne'den Kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

  Şimdi Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa şu mübarek ayda bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her 250 KG kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.


  Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor Deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.


  Gelelim Kapakları Nasıl Toplayıp Ulaştıracağınıza

  adres: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ. KAYIŞDAĞI CADDESİ. NO:143 ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ. ATAŞEHİR/İSTANBUL (kargo ücretini ataşehir belediyesi ödemektedir. )

  Ulaştıramadığınız kapaklar için_(0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

  FACEBOOK BİLGİ _ Hakan Harput Karaca | Facebook ( SADECE LİNKİN ÜZERİNE TIKLA ADMİNLE TEMASA GEÇ VEMESAJ GÖNDER BUTONUNDAN BİLGİ AL )

  KAMPANYANIN SON TARİHİ 30 EYLÜL DEĞİL 30 ARALIK 2010 .....TARİHİNE ALINDI UZATILDI

  NOT___ BİRİKTİRECEĞİNİZ KAPAKLARIN RENK VE EBATLARI ÖNEMLİ DEĞİLDİR.
  Emin olun emekleriniz size kat kat dönecektir.Söylenmesi gereken en güzel söz : Hiçbir iyilik asla küçük görülmemeli ve basite de alınmamalıdır. Çünkü bütün iyiliklerin her insana bir tesiri vardır.Unutmayın Karşılık Beklemeden İyilik Yapmak Mümin Tavrıdır.  facebookta engelliler için elele sayfasından konuyla ilgili yorumları gelen soruları falan okuyabilirsiniz
  2 Haziran 2011
  #1
 2. Mavi kapak!(engelliler için) Cevapları

 3. Bizim Memleketin Her Yerinde Bu uygulama Başlatılmıştı Sanırım Devam ediyor
  2 Haziran 2011
  #2
soru sor

Mavi kapak!(engelliler için)