Matematik-Bilgisayar Bölüm Tanıtımı-Hakkında

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 10 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Matematik-Bilgisayar Bölüm Tanıtımı-Hakkında hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Matematik-Bilgisayar Bölüm Tanıtımı-Hakkında

Mezunlarımızın iş bulduğu alanlar:

Devlet kurumlarında Bilgi İşlem bölümünde,
    Özel sektör kurumları ve bankalarda,
    Sistem Uzmanı,
    Yazılım Uzmanı,
    Java Programcısı,
    Proje yönetimi ve Proje Geliştirme,
    Programlama, Sistem Analizi
    Finans ve Sigortacılık alanında uzman
    Borsa ve Menkul Kıymetler ile ilgili kuruluşlarda uzman, yönetici ve araştırmacı,
    Sistem analizi, web tasarımı gibi uzmanlık alanlarında faaliyet gösterebilirler
    Yönetici adayı,
    Bilgisayar Programcısı,
    Bankaların krediler ile ilgili bölümlerinde Kredi Analizcisi,
    Özel şirketlerde üst düzey görev (müdürlük, birim şefliği, birim yetkilisi vb.)
    İlköğretim okulllarında Bilgisayar Öğretmeni ve Dershanelerde Matematik Öğretmeni
    Pedagojik formasyon alanlar

Lise Matematik Öğretmenliği,
    Akademik kariyer yapanlar için, üniversitelerin Matematik ve Matematik - Bilgisayar bölümlerinde öğretim üyeliği.
    ----alıntıdır----

arkadaşlar bana soracak olursanız yani ben çankaya matematik-bilgisayarda okuyorum.geçen yıl müfredat değişti ve az olan bilgisayar dersleri çok iyi ve düzenli bir şekilde arttırıldı.
    biri bana sorsa ki ankara bilg. müh mi yoksa matematik-bilgisayar mı tabii ki matematik bilgisayar derim
    bilgisayar müh nin aldığı birkaç donanım dersi haricinde bütün dersler aynı hatta düzenli.

Bilgisayar Bilimlerine Giriş
    java 1 (temel eğitim)
    java 2 (arabirim)
    data structure (java üzerine)
    computer graphics (java üzerine)
    database management systems
    computer networks
    operating systems

ve bu derslerin haricinde zorunlu seçmeli olarak alabileceğiniz ve kendinii o yönde geliştireceğiniz
    yapay zeka,
    yapay sinir ağları
    otomata teorisi
    Bilgisayar Simülasyonuna Giriş
    Makine Öğrenmesinin Temelleri
    algoritma vb... dersler bulunmaktadır.

bu işin bilgisayar kısmı yani aslında bilgisayar matematiksiz kalmamalı onu matematikle destekleyip beslerseniz çok iyi işler çıkarabiliriniz. matematik müfredatı ise normal bir matematik bölümüyle aynı.mesela hacetteme matematik ile aralarında ne fark var derseniz alacağınız seçmelileri matematikten alırsanız eksiğiniz değil bilgisayar programlama fazlalığınız olur.
    ben tamamen programlmaya yöneldim.
    ne hikmetse puanlar gitgide düşüypr bu kadar güzel bir bölümün sırf isminin aslında ilgi çekmesi gerekirken ilk bakıldığında ilginç yani sıradışı gelmesi insanları soğutuyor.ama şu unutulmamalı ki ilerde yapabileceği meslek seçenekleri açısından ve günümü teknolojisine ve bilimine ayak uyduran bölüm olarak bence süper bir bölüm. fakat şunu bilmelisini ki bir o kadar da zor bir bölümdür.

Alıntı
    10 Mart 2012
  2. Matematik-Bilgisayar Bölüm Tanıtımı-Hakkında Cevapları

soru sor

Matematik-Bilgisayar Bölüm Tanıtımı-Hakkında