Maçta İlk Yardım Nedir? Maçta İlk Yardım Nasıl Yapılır

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 25 Eylül 2013 tarihinde yazılmıştır. Maçta İlk Yardım Nedir? Maçta İlk Yardım Nasıl Yapılır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. maçta ilk yardım nedir? ve maçta ilk yardım nasıl yapılır ile ilgili bu yazıda Maçta İlk Yardım Nedir? Maçta İlk Yardım Nasıl Yapılır hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Güzellik ve Bakım paylaşım uzmanından...

  maçta ilk yardım akrep sinir eder maçda ilk yardım nedir maç ilkyardımı ilkyardım akrep sokmalarında ilkyardım

  [​IMG]

  Akrep Sokması Ve İlk Yardım Nedir?


  Akrep Sokması ve İlk Yardım
  Akrep kuyruğundaki zehri sokarak vücuda verir. Zehri sentral sinir sistemi ve kalbe zararlı etki eder. Akrep sokmalarında belirti olarak sokan akrep genellikle görü*lür, sokulan yerde şiddetli ağrı, öldürücü akrep türleri, felç yapar, kramp, kusma ve bulantı, solunum yetmezliği, şok ve damar felci, dolaşım yetmezliği ile tansiyon düş*mesi, tükürük bezlerinin salgısında artma, baş ağrısı, idrar ve gaita çıkarma gibi belir*tiler görülür. İlk yardım olarak; akrebin soktuğu kişi yürütülmez, hareket ettirilmez, eğer sokulan yer kol ve bacaksa derhal sokulan yerin yukarısından ve altından turnike uygulanır.
  Sokulan yerde küçük bir ensizyon -keşi- yapılarak kan akıtılabilir. Kesilen yere karbonat solüsyonu sürülür, varsa sıvı amonyak aynı amaçla uygulanır, ilk birkaç saat sokulan yerin üzerine havlu sarılı buz torbası konur. Böylece zehrin emilmesi yavaş*latılmış olur. Şoka karşı izlenir solunumun durması ya da zayıflaması olursa suni so*lunuma başvurulur. Tıbbi tedavi için sağlık kuruluşuna gönderilir.
  25 Eylül 2013
  #1
 2. Maçta İlk Yardım Nedir? Maçta İlk Yardım Nasıl Yapılır Cevapları

soru sor

Maçta İlk Yardım Nedir? Maçta İlk Yardım Nasıl Yapılır