Maça mı savaşa mı?

İsimli konu WH 'Bursaspor' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 29 Ekim 2012 tarihinde yazılmıştır. Maça mı savaşa mı? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  TRABZONSPOR-Bursaspor maçını izlemek için gelen Bursaspor taraftarlarında ele geçirilen kesici ve yaralayıcı aletler, polisi şaşırttı.

  6 DÖNER BIÇAĞI, SATIR VE ŞİŞ ELE GEÇİRİLDİ
  Trabzon Valiliği'nden bu konuyla ilgili açıklama şöyle:

  "6 otobüs, 2 minibüs ile yaklaşık 350 kişilik Bursaspor taraftar grubu ilimize geldi. Karşılaşmanın huzur içinde ve amacına uygun bir şekilde geçmesi amacıyla yapılan önleyici faaliyetler kapsamında, Beşikdüzü ilçesinde alınan mahkeme kararına istinaden yapılan kontroller ve aramalar esnasında; Bursaspor taraftarını taşıyan otobüsün iç kısmı ve değişik yerleri ve bazı bölmelerinde, ayrıca üst raflarda ve motor kısmında 7 adet bıçak, 6 adet döner bıçağı, 1 adet satır, 7 adet şiş, 9 adet meşale, 32 adet maytap diye tabir edilen patlayıcı madde bulunarak muhafaza altına alındı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde alınan mahkeme kararına istinaden yapılan kontroller ve aramalar esnasında; Bursaspor seyircisinin toplu olarak bekletildiği alanda seyirciler tarafından atıldığı düşünülen 1 adet maytap diye tabir edilen patlayıcı madde ile birlikte taraftar üzerinde yapılan aramalarda 40 adet çakmak bulunarak muhafaza altına alınmıştır."

  Bursaspor seyircisinin stadyum kapılarında da arandığı belirtilen açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

  "Taraftarlar tarafından yerlere atıldığı değerlendirilen 1 adet meşale, 3 adet renkli duman çıkartan yanıcı madde ve 10 adet maytap diye tabir edilen patlayıcı madde bulunarak muhafaza altına alındı. Ayrıca Bursaspor müsabakalarını seyirden men cezası bulunan bir şahıs görevlilerce tespit edilerek stadyuma girişi engellenmiştir. Müsabaka başlamadan önce yapılan kapı kontrolleri sırasında alkollü olarak stadyuma girmek isteyen bir şahsa 6222 sayılı 'Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun' kapsamında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Tribünde bulunan bir şahsa 'Görevli memura mukavemet' ten cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Müsabaka sırasında misafir seyirci tribünü içersinde görev yapan bir görevlimizin başına sert bir cismin isabet etmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır. Yapılan tüm önleme aramaları esnasında elde edilen materyaller gerekli adli işlemler için muhafaza altına alınmış, ayrıca müsabaka esnasında istenmeyen olayların yaşanmasına sebebiyet veren kişilerin tespitine yönelik çok yönlü çalışmalar da devam etmektedir."

  KAŞKOL YAKTILAR
  Trabzonspor maçını kendilerine ayrılan tribünden seyreden Bursaspor taraftarları ile bordo mavili taraftarlar arasında zaman zaman sözlü sataşmalar yaşandı. İki grubun birbirine çeşitli maddeler atmasıyla gerginleşen ortam, güvenlik görevlileri ve polisin seyirciler arasına barikat kurmasıyla büyümeden önlendi.

  Bu sırada bir grup Bursaspor taraftarının Trabzonspor kaşkolu yakması üzerine bazı bordo mavili seyirciler misafir takım tribününü çevrelen tellere tırmanmak istedi ancak polislerce engellendi.
  29 Ekim 2012
  #1
 2. Maça mı savaşa mı? Cevapları

soru sor

Maça mı savaşa mı?