Mac Os X Tiger

İsimli konu WH 'Grafik Tasarımı' kategorisinde, Turkish_Power üyesi tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde yazılmıştır. Mac Os X Tiger hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dünyanın en gelişmiş işletim sistemi ile yeniden tanışın. Aradığınızı bulun. Tek tıklama ile bilgiye ulaşın. Yaratın. Keşfedin. Paylaşın. Mac OS X Tiger bilgisayarınızdaki her şeyi bulmayı, erişmeyi ve onlardan keyif almayı her zamankinden kolay hale getiriyor.  Masaüstünüzde bir Devrim Başlatın
  Devrim yaratan arama teknolojisi, çarpıcı grafik ve medya, eşsiz bağlanabilirlik, sezgisel bir kullanıcı arayüzü akıllıca entegre edilmiş özelliklerle dolu sanal bir araç kutusu — hepsi de kaya sağlamlığında UNIX kurulumu üzerinde — size gezegendeki en yenilikçi, sağlam ve uyumlu masaüstü işletim sistemini veriyor.

  Her Şeyi Bulun, Çabucak
  Tiger Mac'inizin her köşesini aydınlatan ve sonuçları siz yazmaya başladığınız anda gösteren ışık hızında arama teknolojisi Spotlight'ı sunuyor. Sisteminizdeki her şeyi arayın: Dosyalar, e-postalar, kontaklar, resimler, filmler, takvimler ve uygulamalar anında karşınıza çıkacak. Aynı iTunes'da şarkıları isme, sanatçıya ya da albüme göre aratır gibi, Spotlight sonuçları sadece dosya adı ve yeri ile sınırlı kalmıyor: İçeriklerinde tür, yaratıcı, düzenleme geçmişi, biçim, boyut ve benzeri ayrıntıların olduğu **** veriler bulunur (Mac'inizdeki her şeyin "ne, ne zaman, kim" bilgileri).

  Anında Organize Edin
  Spotlight doğrudan Mac OS X çekirdeğine inşa edildiğinden, dosyalar değiştiğinde sonuçları otomatik olarak günceller, ve size Mac'inizi organize etmeniz için sayısız yeni yol verir. Arama sonuçlarını kendini otomatik olarak güncelleyen Akıllı Klasörler olarak kaydedin. Spotlight arama sorgularına göre Akıllı Posta Kutuları oluşturun ve Mail mesajlarınızı sizin için dosyalasın. Spotlight arama sonuçlarını kullanarak Adres Defteri Akıllı Grupları yaratın. Hatta kendini tekrar eden görevleri otomatikleştirmek için Spotlight aramalarını yeni Automator İş Akışlarına sürükleyip bırakın. Mac'inizdeki her şey öne çıkma şansı yakalıyor.

  Bir Adımda Bilgiye Ulaşın
  Yeni Dashboard anında görüntülenen ve size İnternet'ten alınan bilgileri sunan widget isimli hoş, küçük uygulamaları içeriyor. Hisse senedi bilgilerini, hava tahminlerini, uçuşları takip edin, para birimlerini dönüştürün, telefon rehberinde arama yapın. Exposé'ye, benzer şekilde, Dashboard bir fonksiyon tuşuna bastığınızda Masaüstünüze yakınlaşır. Favori widget'larınız anında belirir ve aynı kolaylıkla gözden kaybolurlar, böylece yaptığınız işe geri dönebilirsiniz.  Dashboard.
  Masaüstünüze bir fonksiyon tuşuna basmanızla birlikte yakınlaşan Dashboard, aynı Exposé gibi kolaylıkla gözden kaybolur. Dashboard'u kullanarak widget adı verilen yeni ve hoş, mini uygulamalara erişin.

  Bağlantı Kurun
  Tiger Mac'inizi bir iletişim merkezine dönüştürüyor. Tiger için Safari RSS yerleşik RSS feed tespit ve görüntüleme yetenekleri içeriyor. Mail ve Adres Defteri kontaklarınızı ve bilgilerinizi organize etmek için Spotlight teknolojisine sahip. iChat AV arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla video konferans, sesli konuşma ve anında mesajlaşma olanağı sunuyor. Bir .Mac hesabı ekleyerek iDisk sanal disk alanı, bir mac.com e-posta adresi, kendi web sayfanız ve güçlü senkronizasyon özellikleri ile Tiger'ın yeteneklerini artırın.

  Safari Aile Denetimleri
  Çocuklarınızı İnternet'teki Zararlı İçeriklerden Koruyun.Safari Aile Denetimleri ile çocuklarınızın Web keşfine doğru yerden başlamalarını sağlayın. Çocuklarınızın erişmesini istediğiniz Web sitelerini Safari Yer İşaretleri Çubuğuna ekleyin. Çocuklarınız sadece sizin onayladığınız sitelere ulaşabilecek.  Diğerleriyle İyi Çalışır
  Mac OS X Tiger diğer masaüstü işletim sistemlerinden daha iyi uyumluluğa sahiptir. Windows kullanıcılarıyla dosya paylaşın, herhangi bir ağa bağlanın ve diğer Mac'lerle Bonjourteknolojisini kullanarak otomatik iletişim kurun. Mac OS X Tiger farklı kullanıcılarla da uyumludur. VoiceOver ve Evrensel Erişim bilgisayar kullanırken zorluk yaşayan kişilere yardımcı olurken Aile için Mac OS X ebeveynlere çocuklarının bilgisayarı nasıl kullandıkları üzerine daha fazla denetim verir. Ve sağlam UNIX temelleri sayesinde Tiger, verilerinizi meraklı gözlerden koruyan güçlü bir güvenlik mimarisi sunar.

  Farkı Görün
  PDF-tabanlı Quartz pencereleme sisteminden, pürüzsüz H.264 video codec'i içeren QuickTime 7, ColorSync, Core Audio ve Core Image teknolojilerine kadar, Mac OS X Tiger masaüstü grafik ve medyada çizgiyi yukarı taşıyor. Yaratmak, geliştirmek ya da sadece ses ve video'nun tadını çıkarmak için, Tiger ideal sanal stüdyoyu oluşturuyor.

  Hepsini Yapın
  OS X Tiger'ı kendiniz test edin ve Mac üzerinde çalışma, oynama, arama ve paylaşma yöntemlerinizi nasıl değiştireceğini görün. Aradığınız şeyi bulamıyor musunuz? Spotlight sonuçsuz aramaları geçmişte bırakıyor. Otomatikleştirilmiş bir betik yazamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Automator'ı deneyin ve tekrar düşünün. Medyaları arkadaşlarınız ve ailenizle mi paylaşmak istiyorsunuz? Tiger’ın entegre özellikleri bunu basitleştirir. Aslında, Tiger bilgisayarı kullanmak için varolan sebeplerinizin her biri ve daha fazlası için bir özellik sunuyor.
  18 Ekim 2009
  #1
 2. Mac Os X Tiger Cevapları

soru sor

Mac Os X Tiger