Lütfen avealılar yardım...

İsimli konu WH 'Avea' kategorisinde, !.Akeneton.! üyesi tarafından 6 Mayıs 2011 tarihinde yazılmıştır. Lütfen avealılar yardım... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Aveayı yeni aldım 1gb internet yapiliyomuş 1aylık ışte onu almak istiyorum lütfen yardım edin ne yapıcaz

  28 dakika süre sonraki ekleme :

  Nasıl bişey bu ya hala cevap yok ?¿?
  6 Mayıs 2011
  #1
 2. Lütfen avealılar yardım... Cevapları

 3. [​IMG]
  [​IMG]

  NOTLAR :

  Cep telefonumdan internete bağlanmak için ne yapmam gerekir?
  Telefonunuzun WAP ayarlarını buradan, *100# menüsünden ya da Avea Müşteri Hizmetleri'nden (444 1 500) alabilir ve ayarlarınızı yaptıktan sonra internete bağlanabilirsiniz.

  [​IMG] Cep telefonundan internete bağlanarak neler yapabilirim?
  wap.avea.com.tr'ye tıklayarak, en yeni ve en çok tercih edilen müzik, oyun, logo ve melodileri anında telefonunuza indirebilirsiniz, TV seyredebilirsiniz, haberlere ve hava durumuna anlık olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca; e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz, trafik durumunu takip edebilirsiniz, maç sonuçlarını öğrenebilirsiniz, iddaa oynayabilirsiniz, google'a girip araştırma yapabilirsiniz, MSN'e, Facebook'a girip, arkadaşlarınızla anında mesajlaşabilirsiniz, en popüler sitelere erişebilirsiniz.

  [​IMG] Avea İnternet Paketleri Nedir?
  Avea İnternet Paketleri, sabit ücretli, indirimli, internete erişim paketleridir.

  [​IMG] Avea İnternet Paketlerine nasıl kayıt olabilirim?
  İnternet Paketlerine kayıt olabilmek için (PAKET ISMI) yazıp, 5555'e ücretsiz olarak SMS gönderebilirsiniz. Tüm internet paketleri için geçerli olan kayıt mesajları aşağıdaki gibidir:
  (GUN, HAFTA, AY, 5MB, 250MB)

  Ayrıca, Avea bayilerinin size sistem üzerinden gönderdikleri onay SMS'ini cevaplayarak da İnternet Paketlerini satın alabilirsiniz.

  [​IMG] İnternet Paketleri otomatik olarak yenilenilir mi?
  Günlük ve Faturasız Hatlar için geçerli olan Haftalık İnternet Paketi dışındaki tüm Haftalık İnternet Paketleri, otomatik olarak yenilenmez, geçerli olan süre için kullanılan, tek seferlik paketlerdir. Aylık İnternet Paketleri iptal edilmediği sürece faturasız hatlar için 30 günde bir, faturalı hatlar için fatura kesim tarihlerinde otomatik yenilenir.

  [​IMG] İnternet Paketleri ne kadar süre geçerlidir?
  Günlük internet paketi, paket aktivasyonu yapıldığı günden sonraki günün gecesi saat 23:59'a kadar geçerli olacaktır. Haftalık İnternet Paketi ise, paket aktivasyonunun yapıldığı gün itibariyle 8 gün geçerli olup, 8. günün gecesi saat 23:59'a kadar geçerli olacaktır. Aylık İnternet Paketlerinin faturasız hatlar için 30 gün boyunca, faturaları hatlar için fatura kesim tarihine kadar geçerlidir.

  [​IMG] İnternet Paketlerinde kullanmadığım kota bir sonraki döneme devreder mi?
  Günlük ve Haftalık İnternet Paketlerinde kullanılmayan MB miktarı kullanım süresi dolduktan sonra yenilenmediği için devretmez. Aylık internet paketlerinde ise ay içinde kullanılmayan MB miktarı sadece bir sonraki aya devreder.

  [​IMG] 100 MB cepten internet kullanımı ile neler yapabilirim?
  100 MB ile yaklaşık 15.000 e-posta, 600 oyun, 5.000 resim, 400 mini video klip indirebilirsiniz. Bu kullanımlar ayrı ayrı 100 MB'a denk gelmektedir. İnternet paketiniz içerik indirirken yaratılan veri trafiğinde geçerlidir, içerik bedelini ayrıca ödemeniz gerekmektedir.

  [​IMG] İnternet Paketimin kotasını aşarsam nasıl ücretlendirileceğim?
  İnternet Paket limitinizi aştığınızda MB başına KDV ve ÖİV dahil 5 Kr ile ücretlendirilirsiniz.

  [​IMG] İnternet Paketlerini nerelerde kullanabilirim?
  İnternet Paketleri 3G/GPRS/EDGE kullanımı Avea 3G/GPRS/EDGE şebekesinde geçerlidir. Uluslararası dolaşımda 3G/GPRS/EDGE kullanımı ayrıca ücretlendirilir.

  [​IMG] Avea İnternet Paketleri'nde kota bilgimi nasıl sorgulayabilirim?
  - Faturalı hat sahibi iseniz; KULLAN yazıp 5555'e SMS göndererek İnternet Paketleri'nden kullandığınız miktarı sorgulayabilirsiniz.
  - Faturasız hat sahibi iseniz; KALAN PAKETBOYUTU (KALAN 100MB) yazıp 5555'e SMS göndererek İnternet Paketleri'nde kalan miktarı sorgulayabilirsiniz.

  [​IMG] Avea İnternet Paketlerinden aynı dönem içerisinde kaç tane paket alabilirim?
  Aynı dönem içerisinde birden fazla farklı paket alabilirsiniz.

  [​IMG] Bir üst pakete geçmek istediğimde paketimi iptal etmem gerekir mi?
  Evet, bir üst pakete geçmek istediğinizde mevcuttaki internet paketinizi iptal ettirip, tercih ettiğiniz internet paketini alabilirsiniz.

  [​IMG] Avea İnternet Paketleri nasıl iptal edilir?
  - Aylık internet paketleri iptal talebini iletmediğiniz sürece her ay otomatik olarak hattınıza yüklenmektedir. Bu nedenle aylık internet paketlerini iptal etmek için IPTAL (PAKET ISMI) yazıp 5555'e ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz. (Örnek: IPTAL 100MB, IPTAL 1GB)
  - Günlük ve Haftalık İnternet Paketleri ise kullanım süreleri dolduktan sonra otomatik olarak iptal edilecektir.

  [​IMG] İnternet paketimi iptal ettirdikten sonra kalan kullanım hakkım silinir mi?
  Hayır. Aylık internet paketini iptal eden faturalı müşterilerimiz kalan haklarını fatura kesim tarihine kadar, faturasız müşterilerimiz ise paketlerinin son kullanım tarihine kadar kullanabilirler.
  Günlük ve Haftalık paketlerde, kalan haklarınızı paketinizin son kullanım tarihine kadar kullanabilirsiniz.

  [​IMG] Hattımı faturasızdan faturalıya veya faturalıdan faturasıza geçirdiğim zaman kullanmakta olduğum internet paketi ne olur?
  Hattın faturasızdan faturalıya veya faturalıdan faturasıza geçmesi durumunda mevcut hatta yer alan internet paketi iptal edilir.
  19 Mayıs 2011
  #2
 4. Teşekkürler artık nesi var nesi yok herşeyi öğrenmiştim zaten :)
  19 Mayıs 2011
  #3
 5. güzel teşekkürler
  24 Ocak 2019
  #4
soru sor

Lütfen avealılar yardım...

Alakalı Aramalar:

 1. avea paket veri yok şebeke hizmetlerini kontrol edin