Linux 20 Yaşına Giriyor

İsimli konu WH 'Linux - Mac OS' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 20 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Linux 20 Yaşına Giriyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Linux 20 Yaşına Giriyor
  Linux - Linux işletim sistemi - Linux geçmişi - Linux'un maskotu Tux - linux etkinlikleri - linux yeni yaşını kutluyor - linux kaç yaşında  [​IMG]
  20 yıl önce geliştirilen Linux, yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

  1991'de Linus Torvalds tarafından geliştirilen Linux, kendi çekirdek kitlesini kaybetmeyerek hızla büyüdü; birçok işletim sisteminde de yerini aldı. Uzun bir yol kateden Linux'un maskotu Tux, 20. yıl etkinliklerinde boy göstermeye hazırlanıyor. Linux vakıflarından biri olan Linux Foundation; bu 20. yılı, 17-19 Ağustos tarihlerinde Vancouver'da yapılacak özel etkinlikte kutlamaya hazırlanıyor.

  [​IMG]
  Yapılacak kutlamada; Linux'un bilişim, iş ve kültür üzerindeki etkisini konu alan bir video yarışması da en çok ilgi duyulan etkinliklerden birisi oldu. Güveliğiyle gözleri üstünde olan Carrier Grade Linux 5.0 sürümü ve 2010'da geliştirilmeye başlanan The Yocto Project bu kutlamada yer alan önemli etkinliklerden bazıları. Ayrıca Linux'un 20 yılını anlatan bir videoda hazırlanmış.
  20 Ağustos 2011
  #1
 2. Linux 20 Yaşına Giriyor Cevapları

soru sor

Linux 20 Yaşına Giriyor