LG G3 (D855) – Root Yetkisi Nasıl Alınır, TWRP Nasıl Kurulur?

İsimli konu WH 'Android' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. LG G3 (D855) – Root Yetkisi Nasıl Alınır, TWRP Nasıl Kurulur? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  Merhaba Arkadaşlar;

  Bugün sizlerle şu LG G3’nin biraz sistemine gireceğiz. Eee tabi ki sisteme girmek içinde vazgeçilmez baş tacımız “Root Abi’den” bir yardım alacağız ve oynamalar yapmak içinde “TWRP’den” ? Yapılacak işlemler çok basit. (Şaka bir yana çok basit hakkaten USB tak çalıştır ? ) Hadi başlayalım…

  Hazırlık Aşamaları (Bölüm 1 İndirmeler): – Bilgisayarınız üzerindeki USB çıkışlarını boşaltın. Örneğin Taşınabilir bir HDD veya Flash takılıysa bu aygıtları sökün. Sadece LG G3 Cihazının bağlı olduğundan emin olun.
  – Cihazınızın şarjının en az “%50” olmasına dikkat edin.
  – Cihaza Root yetkisi almamıza yardım edecek abimize aşağıdaki buton yardımıyla ulaşabilirsiniz.
  [​IMG]

  – Ve tabi ki de son olarak yükleme yapmamız için bir “USB Kablo”.

  Hazırlık Aşamaları (Bölüm 2 Düzenlemeler (PC)): – İndirdiğiniz (AndroidRehberi) dosyanız “.zip” uzantılı bir dosya olacaktır. Bu dosyayı Bir RAR ayıklayıcı yardımıyla ayıklıyoruz. (Masaüstüne ayıklamanız kolaylık sağlayacaktır.)

  Oluşan Klasör Şu Durumda Olmalı:[​IMG] Hazırlık Aşamaları (Bölüm 2 Düzenlemeler (Telefon)): – Ayarlar -> Genel -> Telefon Hakkında -> Yazılım bilgileri adımlarını izleyip Yapım Numarası Seçeneğine 7 kere tıklayarak geliştirici seçeneğini etkinleştirin.
  – Ayarlar -> Geliştirici Seçeneklerine girip “Usb Hata Ayıklaması” ve “Sahte Konumlara İzin Ve”seçeneğini etkinleştirin.
  – Ayarlar -> Genel -> Güvenlik bölümünden “Bilinmeyen Kaynakları” etkinleştirip “Uygulamaları Doğrula” seçeneğini devre dışı bırakın.
  – Cihazı Usb Kablosuyla bilgisayara bağlayın.

  Yükleme Adımları (Bu işlemler yaklaşık 5-10 dakika arası sürecektir. Daha kısa bile sürebilir size kalmış ? ): Bilgisayar Üzerindeki Adımlar: – Bilgisayar üzerindeki G3 Root klasörünü açıyoruz.
  – “root.bat” dosyasına çift tıklıyoruz. Cihaz üzerinde gelen uyarıyı “Bu Bilgisayara Her Zaman Güven” seçeneğini işaretleyerek kabul ediyoruz. Ve çalışan uygulama içindeki talimatlara uyarak Root işlemini bitiriyoruz. (Talimatlar Türkçedir.)

  TWRP Yükleme Adımları:
  – Aşağıdaki linkte verdiğimiz uygulamayı LG G3 üzerine indirerek TWRP kurulumunu artık yapabilirsiniz. (Google Play)

  [​IMG] – Uygulamaya girin ve biraz bekleyin gelen uyarıyı kabul ederek uygulamaya Root Erişim İznini veriyoruz. Gelen ekranda “Flash TWRP” diyerek işlemi bitiriyoruz.

  TWRP Güncelleme Adımları:
  – Aşağıdaki buton yardımıyla TWRP’nin güncel sürümlerine ulaşabilirisiniz. İndirdiğiniz sürümleri cihazınıza atın Recovery’e giriş yapın Install bölümüne gelerek Sağ Altta bulunan Install Img… seçeneğini seçin. Cihaza attığınız güncel TWRP’yi seçerek yüklemeyi başlatın [​IMG]

  *Yaptığınız bütün işlemlerin sorumluluğu size aittir.
  26 Aralık 2016
  #1
 2. LG G3 (D855) – Root Yetkisi Nasıl Alınır, TWRP Nasıl Kurulur? Cevapları

soru sor

LG G3 (D855) – Root Yetkisi Nasıl Alınır, TWRP Nasıl Kurulur?