Kuzey Kore lideri Kim, yeni nükleer denemeler yapılacağını duyurdu

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 15 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Kuzey Kore lideri Kim, yeni nükleer denemeler yapılacağını duyurdu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin nükleer saldırı kapasitesinin artırılması için çok yakında yeni nükleer başlık ve füze denemelerinin yapılacağını açıkladı.

  Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA'nın haberinde, Kim'in, "Ülkemizin nükleer saldırı kapasitesini artırmaya yönelik, çok yakında yeni nükleer başlık ve füze denemeleri yapılacak" açıklamasına yer verildi.

  Kuzey Kore'nin, ABD'nin New York kentinin Manhattan bölgesini yerle bir edebilecek bir hidrojen bombası fırlatma kabiliyetine sahip olduğu ileri sürmüştü.

  Pyongyang yönetiminin resmi internet sitesi DPRK Today'de hafta sonu yayımlanan, bilim adamı Jo Hyeong-il imzalı makalede, "Kuzey Kore'nin minyatür bir savaş başlığını uzun menzilli füzeyle Manhattan'a fırlatması durumunda burada yaşayan herkesin bir anda öleceği ve buranın küle döneceği" iddia edilmişti.
  15 Mart 2016
  #1
 2. Kuzey Kore lideri Kim, yeni nükleer denemeler yapılacağını duyurdu Cevapları

soru sor

Kuzey Kore lideri Kim, yeni nükleer denemeler yapılacağını duyurdu