Kulak Hastalıkları Nelerdir Kulak İltihabi Bitkisel Tedavi

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 18 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Kulak Hastalıkları Nelerdir Kulak İltihabi Bitkisel Tedavi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu yazıda Kulak Hastalıkları Nelerdir Kulak İltihabi Bitkisel Tedavi hakkında özet bilgiler bulabilirsiniz. kulak hastalıkları nelerdir ve kulak iltihabi bitkisel tedavi hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Sağlık paylaşımlarımızın devamı gelecektir. Bir teşekkür yeter arkadaşlar. :)

  kulak akıntısı bitkisel tedavi kulak iltihabına soğan suyu kulak kaşıntısına bitkisel çözüm kulak rahatsızlıkları nelerdir kulak iltihabı için bitkisel tedavi

  [​IMG]

  Kulak İltihabı Hastalığı  Kulak İltihabı Nedir?


  Kulak akıntısı; kan, kulak kiri, iltihap ya da sıvının kulaktan gelmesidir (akmasıdır).


  Çoğunlukla kulaktan dışarı doğru kulak kiri akar. Bununla birlikte akıntı küçük tahrişler veya enfeksiyonlar nedeniyle de olabilir. Yırtılmış bir kulak zarı beyaz, hafifçe kanlı veya sarı kulak akıntısına sebep olabilir. Çocukların yastığındaki kuru kabuklanmış materyal sıklıkla yırtılmış kulak zarına işarettir. Kulakta kanama yaralanma, kanser veya dış kulak yolunda yabancı cisim nedeniyle olabilir.

  Kulak İltihabı Nedenleri  • Yüzücü kulağı - genellikle kaşıntı, pullanma, dış kulak yolunda kızarıklık ve ıslaklığın ve kulağı hareket ettirmekle ağrının eşlik ettiği bir durumdur
  • Enflamasyon veya enfeksiyon
  • Kulak zarında yırtık veya delikle sonuçlanan kafa travması, yabancı cisim, çok yüksek ses ya da ani basınç değişiklikleri (uçaklar gibi)
  • Egzema ve diğer cilt irritasyonları bazı kulak kaynaklı kanamalara yol açabilir.

  Ev Bakımı


  Güvenlik için küçük parmağınızdan daha küçük bir cismi kulağınıza sokmayınız.

  Kulak Enfeksiyonları


  Tedavinizi doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde uygulayınız. Doktorunuz kulak damlaları verebilir.

  Kulak Kiri


  Nazik bir şekilde sıcak bir suyun şırınga ile dış kulak yoluna hızlı gönderilmesi kulak kirini çıkarabilir. Çok küçük çocuklarda kulak kirini temizlemeye çalışmayınız. Eğer kulak kiri büyük çocuklarda rahatlıkla görülebiliyor ve çıkarılabilir bir durumdaysa dikkatli bir şekilde çıkarınız. Asla bunun için keskin objeler kullanmayınız.

  Yaralanma


  Yabancı cisimle yaralanma, gürültü ve basınç değişikliği, kafa travması veya şüpheli pıhtı veya kanama problemlerinde tıbbi yardım isteyiniz. Kulak zarı yırtılmasıyla endişeye düşmeyiniz. Kulak zarı yırtılması iyileşme sürecinin ilk işaretidir. Antibiyotikler iyileşme süresine eklenebilecek enfeksiyonları engeller. Kulak zarı yırtılması çocuklarda genellikle birkaç haftada tamamen düzelir.

  Yüzücü Kulağı


  Yüzücü kulakları için (kulak zarının delik olmadığı durumlarda) Kulakların sıvı dolduğunda başınızı yana doğru sallayınız Kulağınızı yukarı ve geriye doğru çekin Saf alkol ya da alkol sirke karışımını dış kulak yoluna damlatınız. Bu kulağınızı kuru tutar, bakteri ve mantarları öldürür Solüsyonların her yere temas etmesi için kulağınızı kıpırdatır. Etkilenen kulağınızı aşağıya doğru yatırarak sıvının dışarı akmasını sağlayınız Küçük bir mineral yağ veya bebek yağını yüzme öncesi kulağınıza uygularsanız koruyucu olabilir.

  Ne Zaman Doktora Başvurulmalı ?  • Akıntı beyaz, sarı, şeffaf ya da kanlı ise
  • Yaralanma sonrası akıntı olmuşsa
  • Akıntı 5 günden fazla sürmüşse
  • Ciddi ağrı varsa
  • Akıntı ateş ve başağrısı ile birlikteyse
  • İşitme kaybı varsa

  Doktor Muayenesinde Neler Yapılır?  • Kulak akıntısı ne zaman başladı ?
  • Görünümü nasıl?
  • En son ne zaman aktı?
  • Sürekli mi akıyor yoksa ara ara mı?
  • Diğer semptomlar (örneğin ateş, kulak ağrısı, baş ağrısı) var mı?
  • Doktorunuz kulağınıza anti-inflamatuvar veya antibiyotikli ilaçlar önerebilir. Şayet yırtılmış kulak zarı sebebiyle akıntı varsa ağız yoluyla antibiyotik almanız gerekebilir
  18 Mayıs 2013
  #1
 2. Kulak Hastalıkları Nelerdir Kulak İltihabi Bitkisel Tedavi Cevapları

soru sor

Kulak Hastalıkları Nelerdir Kulak İltihabi Bitkisel Tedavi

Alakalı Aramalar:

 1. kanli kulak iltihabina bitkisel cozum

  ,
 2. yûzücü kulagı agrısı evde tedavi yöntemleri

  ,
 3. kulakda kurdunun bitkisel tedavisi