Kulağa Zeytinyağı Damlatmak Kulak Tıkanmasına Bitkisel çözüm

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 8 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Kulağa Zeytinyağı Damlatmak Kulak Tıkanmasına Bitkisel çözüm hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Kulağa Zeytinyağı Damlatmak Kulak Tıkanmasına Bitkisel çözüm ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, kulağa zeytinyağı damlatmak ve kulak tıkanmasına bitkisel çözüm hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  kulak tıkanıklığına bitkisel çözüm kulak tıkanması bitkisel çözüm kulak iltihabına bitkisel çözüm kulak tıkanıklığı için damla kulak iltihabı bitkisel çözüm

  [​IMG]

  Kulak İltihabı İçin Şifalı Bitki Tedavileri  [h=3]Tedavi Yöntemleri 1:[/h]

  • Küçük bir baş soğan kabuklarından temizlendik*ten sonra mikserde geçirilerek bir tülbent yardımıyla suyu çıkar*tılır ve 2-3 damla kulağın içine damlatılır.
  • Kulağın içine 2-3 damla ılık sirke damlatılır.
  • Kulağın içine 2-3 damla ısıtılmış ılık bademyağı damlatı*lıp, kulağın üzerine ütüyle ya da sıcak buharla ısıtılmış havlu tampon olarak konur.
  • Bir miktar zeytin yaprağı mikserden geçirilerek bir tül*bent yardımıyla sıkılıp suyu elde e'dildikten sonra 2-3 damla ku*lağın içine damlatılır. Damlatılacak suyun içinde kesinlikle tortu olmamalıdır.
  • Bir miktar söğüt yaprağı mikserden geçirilerek bir tülbent yardımıyla sıkılıp suyu elde edildikten sonra 2-3 damla kulağın içine damlatılır. Damlatılacak suyun içinde kesinlikle tortu ol*mamalıdır.
  • Bir miktar taze kekik ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinya*ğı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta bo*yunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerek*tiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra 2-3 damla ku*lağın içine damlatılır.
  • Bir miktar taze papatya çiçeği ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra 2-3 damla kulağın içine damlatılır.
  • Bir cezve suyun içine iki çorba kaşığı kimyon katılıp kay*natılarak buharlaşma sağlandıktan sonra kalan sulu lapayı temiz bir tülbentin arasına koyarak kulağın üzerine tampon yapılır.
  • Bir cezve suyun içine ince kıyılmış iki kaşık sedef çiçeği katılıp kaynatılarak buharlaşma sağlandıktan sonra kaynayan sulu lapayı temiz bir tülbentin arasına koyarak kulağın üzerine tampon yapılır.

  [h=3]Tedavi Yöntemleri 2:[/h]
  Dış Kulak İltihabı ve Bitkisel Tedavisi


  • Kulağınızı sık sık ılık kadifeçiçeği çayıyla yıkayın.
  • Sığırkuyruğu veya sarımsak yağı kulak damlaları kullanın.
  • Eşil miktarlarda ısırganotu, yoğurtotu, kırmızı yonca ve kadifeçiçeği demlerinin karışımından için (her fincan için iki tatlı kaşığı karışım kullanın ve günde üç defa için).

  [h=3]Tedavi Yöntemleri 3:[/h]
  Kulaktan akan iltihabı kurutmak İçin terkipler:

  Terkip 1 :«Kulağa soğan suyu damlatılır»[SUP]1 [/SUP]

  Terkip 2:«Üçer damla sirke kulağa damlatılır»[SUP]2[/SUP].

  Terkip 3:«Kulağa zeylin yaprağı usaresi damlatılmalı»[SUP]11[/SUP].

  Terkip 4«Söğüt ağacının yapraklarının üsâresl kulağa damlatılmalı»[SUP]4[/SUP]

  Terkip 5 ::«İkişer damla acı badem yağı kulağa damlatılmal
  8 Mayıs 2013
  #1
 2. Kulağa Zeytinyağı Damlatmak Kulak Tıkanmasına Bitkisel çözüm Cevapları

 3. hiçbir halt işe yaramadı bune lan
  2 Ocak 2014
  #2
 4. kulagindan oldukca sıkıntı ceken biri olrak ,size tavsiyem doktora gitmeniz

  zeytin yagini bende denedim,beter oldu
  siz doktoru ihmal etmeyin
  29 Ocak 2014
  #3
soru sor

Kulağa Zeytinyağı Damlatmak Kulak Tıkanmasına Bitkisel çözüm

Alakalı Aramalar:

 1. kulak tıkanıklığına bitkisel çözüm

  ,
 2. kulak tıkanması bitkisel çözüm

  ,
 3. kulağa zeytinyağı damlatılır mı

  ,
 4. kulak tıkanmasına bitkisel çözüm,
 5. kulaga zeytinyagi damlatmak