Küçük Yıldız Ve Tonton Aydede

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 7 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Küçük Yıldız Ve Tonton Aydede hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Küçük Yıldız Ve Tonton Aydede
  Çocuk Masalları - Çocuk Hikayeleri -Küçük Yıldız Ve Tonton Aydede Hikayesi
  Küçük Yildiz Ve Tonton Aydede..


  Küçük yıldız ne güzel
  Pek de şirin bir şeymiş.
  Tonton ay dede ona
  Güzel şeyler öğretmiş.  Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde karanlık bir gecenin tam en tepesinde aydede ve küçük yıldız karşılaşmışlar yine. Küçük yıldız Tonton aydedeye selam vermiş Tonton aydede küçük yıldıza gülümsemiş sonra ikisi de gökyüzündeki yerlerini almışlar.

  Uzun bir gece onları beklerken küçükyıldız “ Hapşu” diye hapşırıvermiş. Tonton Aydede o tarafa doğru dönüp “Bu gece ayaz var. Üstünü biraz daha sıkı giyinseydin iyi olurdu “ demiş. Küçük yıldız başını sallamış:” Haklısın aydede ama evden çıkarken montumu almayı unuttum sonra bir baktım anahtarımı da unutmuşum o yüzden geri dönüp montumu da alamadım. Okul çantamı da evde unuttuğum için ödevlerimi de yapamayacağım şimdi” demiş. Sahiden de bütün gece gökyüzünde durma görevi onun olduğu için ödevlerini yapamayacakmış. Çünkü yıldızlar gece olunca gökyüzüne gelirler ve gündüz olana kadar yerlerini terk edemezlermiş.

  Aydede kocaman kafasını bir o yana bir bu yana sallamış “Ama küçük yıldız bir yıldız bu yaşta bu kadar unutkan olmaz ki hem zaten topu topu kaç görevin var ? “ demiş. Küçük yıldız biraz utanmış yanakları kırmızı kırmızı olmuş ama görevlerini saymaya başlamış “Dişlerimi fırçalamak ödevlerimi yapmak okula gidip gelmek evden çıkarken anahtarımı unutmamak.” Durmuş durmuş sayacak başka bir şey bulamamış. Aydede Ona bakıp gülümsemiş. “Birkaç tane görevin var onunda yarısını yapmayı unutuyorsun bak” demiş. Küçük yıldız cebinden diş macunu ve fırçasını çıkarıp “Ama dişlerimi günde üç kere fırçalamayı hiç unutmuyorum” demiş. Sonra küçük diş fırçasını ve macununu kullanarak dişlerini bir güzel fırçalamış.

  Tonton aydede o gece beyaz buluttan rica etmiş beyaz bulut küçük yıldız’ın bulunduğu yerde birkaç dakika durmuş o sırada küçük yıldız annesini bulup anahtarı almış sonrada evden okul çantasını alıp gelmiş. O gece sabaha kadar bütün ödevlerini bitirmiş ve ertesi gece gökyüzündeki nöbetine gelirken montunu da giymiş. Tonton Aydede’nin en çok sevdiği akıllı yıldızlardan biri olmuş.

  Bakın gökyüzünde Tonton aydede ve küçük yıldız bize göz kırpıyorlar yine. Gördünüz mü ?
  7 Mart 2011
  #1
 2. Küçük Yıldız Ve Tonton Aydede Cevapları

soru sor

Küçük Yıldız Ve Tonton Aydede