KORKULU RÜYA PAZARTESİ SENDROMUNDAN ÇIKMANIN 5 YOLU

İsimli konu WH 'Kadınca' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 27 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. KORKULU RÜYA PAZARTESİ SENDROMUNDAN ÇIKMANIN 5 YOLU hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Gün 24 saat fakat pazartesi günü sanki 48 saate çıkıyor değil mi? Bir ağırlık, bir yorgunluk, bir isteksizlik… İnsanın üzerine çöken bu kötü ruh haline pazartesi sendromu olarak isim bile koyduk. Peki, nasıl kurtulabiliriz şu pazartesi sendromundan?

  1) Hiç sosyal jet lag diye bir şey duymuş muydunuz? İşte çoğu pazartesi yaşadığımız şeyin adı bu. Hafta sonunu uyuma günü olarak kabul ettiğimiz için cumartesi ve pazar günü buna alışan vücudun düzeni bozuluyor ve pazartesi günü erken uyanmaya geçişte zorluk yaşıyor. Uykusuz kalmak ya da uyku düzenindeki bu tarz bozukluklar da bizi günlük, depresif ruh haline sürüklüyor. Bu yüzden ilk iş olarak hafta sonları uyku düzeninizi ayarlayarak işe başlayın.

  [​IMG]
  2) Çoğunlukla hafta içi yapılan diyetler hafta sonu bozulur ve her pazartesi yeniden diyete başlanır. Bunun bizim ruh halimizi olumsuz yönde etkileyebileceğini söylemeye gerek yok her halde. Hem hafta sonunda alınan kilolar hem de pazartesi yeniden diyete başlamanın mutsuzluğu bünyeyi sardığında pazartesi sendromu katlanarak artar. Yapmak gereken ise hafta sonu ödüllendirmelerinizi biraz daha dengeli kılmak. Örneğin tüm hafta sonu için kendinize iki öğün belirleyin ve bu iki öğünde arzu ettiğiniz şeyleri tüketin. Sonrasında ise diyetinize devam edin. Böylelikle pazartesi günü diyete geçiş yapmak çok daha kolay hale gelecek.

  [​IMG]
  3) Pazartesi için güzel bir başlangıç yapın. Güne güzel başlamak her zaman önemlidir fakat pazartesi günleri için biraz daha özenli olunabilir!

  [​IMG]

  4) Pazartesi gününü organizasyon yapmak için değerlendirin. Tüm hafta boyunca neler yapacağınızı o gün planlayın. Bu sayede hem kötü gidebilecek bir günü değerlendirmiş hem de kendinizi oyalamış olursunuz. Ya da kendiniz için güzel bir şeyler seçin ve onları alın!

  [​IMG]

  5) Neşeli bir şeyler dinleyin. İnsanlar depresif olduklarında yavaş ve iç karartıcı şarkılar dinlemeye meyilli olur ve bu da bizi daha da depresif hale getirir. Kendinizi ne kadar depresif hissediyorsanız o kadar neşeli şarkılar dinleyin ya da kim bilir belki de kendi müziğinizi kendiniz yaparsınız!

  [​IMG]
  27 Aralık 2016
  #1
 2. KORKULU RÜYA PAZARTESİ SENDROMUNDAN ÇIKMANIN 5 YOLU Cevapları

soru sor

KORKULU RÜYA PAZARTESİ SENDROMUNDAN ÇIKMANIN 5 YOLU