Kontur Saç Boyası

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, ilovehuni88 üyesi tarafından 5 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Kontur Saç Boyası hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. 2016 yılında kontur makyaja hepimiz doyduk değil mi? Her yanımızı konturledik, rahatladık. Yani işi abartanlardan bahsetmek bile istemiyorum. Gözümüzü bir hayli yanıltan o kadar çok insan gördük ki artık hiçbir şeye şaşırmaz olduk. Hayır kontur makyaj kötüdür, yapmayınız demiyorum ama bu kadar başkalaşım geçirmeye lüzum yok. Yani siz kontur makyaj seviyorsanız yapın ama hobi olarak.

  Şimdi gelelim 2016 yılında geride bıraktığımız kontur makyajın yerini 2017 yılında alacak kontur saç boyama işlemine. Bu işlem, kontur makyajdan esinlenilerek yaratılmış bir trenddir dersek, kimseleri de yanıltmış olmayız. Tıpkı kontur makyajda olduğu gibi, kontur saç boyasının da amacı, doğru saç boyası renkleri saçın doğru yerlerine uygulayarak kişinin yüzünün güzelliğini ortaya çıkarmak. Aşağıda L’Oreal’in hazırlamış olduğu, yüz tipine göre konturun nasıl uygulanacağını gösteren şema yer alıyor.

  Peki nasıl yapılır saça kontur boya sorusuna gelecek olursak; Bu oldukça hassasiyet isteyen bir teknik, öncelikle bunu söylemeden geçemeyeceğim. Öyle herkesin de yapabileceği bir şey değil ne yazık ki. Gerçekten güvendiğiniz bir kuaföre danışmanızı, ikna olmadan da yaptırmamanızı öneririm. Güvenebileceğiniz kuaförünüzü bulduktan sonra iş artık sizden çıkıyor. Saç konturu temelde aydınlatma ve gölgelendirmeye odaklanır ve yüz hatlarını belirginleştirmeyi hedef alır. Uzman kuaförünüz, arzu ettiğiniz renge ve yüzünüzün şekline göre uygulamaya başlar. Bu arada yüz şekliniz, yapılacak olan kontur işlemini çok etkileyen bir durumdur. Diyelim kare şeklinde bir yüz yapınız var, bu durumda kuaförünüzün saç boyarken hatlarınızı yumuşatarak oval gösterecek bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Eğer uzun bir yüzünüz varsa da bu sefer, boyama işleminin yüzünüzü yanlara doğru genişletmesi gerekir. Bunların yapılabilmesi de kuaförünüzün, balyaj, doğru renklendirme, röfle, gölge teknikleri vs. bilgisiyle örtüşmekte.

  Tabii bu işlem, renklendirme son bulduğunda bitmiş olmuyor. Yüzünüzün güzelliğini, yeni rengi kadar şekli de ortaya çıkaracak. Bu nedenle son dokunuş da renklendirmenin kendisi kadar önemli. Güzelliğinin yanında saçının sağlığını düşünenlere ise bitkisel saç boyası kullanmalarını tavsiye edebilirim.
  5 Haziran 2017
  #1
 2. Kontur Saç Boyası Cevapları

soru sor

Kontur Saç Boyası