Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

İsimli konu WH 'Ev Elektroniği' kategorisinde, OsmanYılmaz1990 üyesi tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Klimalar dayanıklı tüketim malzemeleri arasında yer aldığı için maliyeti yüksek ancak uzun ömürlü kullanılabilen ürünlerdir. Klima satın alırken temelde klima kampanyaları kadar dikkat edilecek birkaç husus daha bütçe kurtarıcı olabilir. Yüksek verim almak ve sağlıklı kullanımlar elde etmek için mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken noktalar var. Bunlar:

  Klima garanti süresi

  Aldığınız ürünün garantisi yoksa hemen iade ediniz. Genellikle garantili olarak satılan klimalar en az 2 yıl güvenceli olmalıdır.

  Satış merkezinin deneyimi ve servis ağı

  Klima almadan önce, en önemli konu klimayı satın aldığınız firmanın ne kadar süredir satış yaptığı. Aynı zamanda klima satış merkezinin servis ağı olup olmamasını da göz önünde bulundurmalısınız. Yetkili ya da özel servisi olan merkezlerde klimanızın arıza durumlarında muhatap alacağınız ve size yardımcı olacak kişiler de bulunur.

  [​IMG]

  Kullanım yeri

  Klima satın alırken önceliklerinizden biri de kullanım yeridir. Cihazı evde mi yoksa iş yerlerinizde mi kullanacağınız önemlidir. Seçiminizi mekana göre yapmalısınız. Alanın büyüklüğü, alanda olacak kişi sayısı gibi kriterler tercihinizi etkileyecektir.

  Marka tercihi

  Mitsubishi, Sigma, General, Samsung gibi klima sektöründe kendini kanıtlamış, yıllardır satış ve servis hizmeti veren markalardan alışveriş yapmalısınız.

  Sessiz çalışan klimalar

  Klima satın almadan önce ses çıkarma değerlerini de göz önüne almalısınız. Ev ve iş yerleri için sessiz çalışma özelliği önemlidir.

  Alan keşfi

  Klima satın alacağınız firmanın size ücretsiz keşif hizmeti vermesi önemlidir. Klimanın monte edileceği bölgenin iklim yapısı, mekan ihtiyaçları, kapı ve pencerelerden meydana gelecek ısı kayıpları,BTU hesabı, klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesi gibi teknik veriler hesaplanarak uygun bir model sunulmalıdır.

  A sınıfı enerjinin gücü

  Enerji tasarruflu olarak bilinen A sınıfı klimaların gücünü hafife almayın. Tercihiniz her zaman bu ürünlerden yana olsun.

  İnverter teknolojisi

  İnverter teknolojisi akıllı teknolojileri sayesinde sabit bir hızda hava üflemek yerine oda sıcaklığına göre çalışırlar. Yılda %40 daha az enerji tüketimi gerçekleştirirler.

  Klima almadan önce yukarıdaki önerilerimize dikkat ederseniz faydalı ve uzun ömürlü klimalara kavuşursunuz. Paranızı iyi bir ürüne yatırarak değerlendirin.
  12 Mayıs 2017
  #1
 2. Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Cevapları

 3. Bonushood en çok kazandıran, etkinlik ve paylaşım sitesi Bonushood2 . com
  18 Ekim 2019
  #2
soru sor

Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler