KitchenAid Classic Mikser | Mutfak Şeflerinin Gözdesi

İsimli konu WH 'Ev Elektroniği' kategorisinde, ilesendustriyel üyesi tarafından 9 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır. KitchenAid Classic Mikser | Mutfak Şeflerinin Gözdesi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  KitchenAid Classic Mikser Mutfak Şefi Nedir?

  Her mutfakta genellikle bulunan mikserlerin veya mutfak robotlarının daha yüksek kapasiteli ve geniş hazneli olanıdır. Teknolojik açıdan daha da geliştirilmiş ve farklı fonksiyonlar ilave edilmiştir. Malzeme karıştırmak, hamur yoğurmak ve yumurta, krema gibi malzemeleri çırpmak, mutfak şefinin temel fonksiyonlarıdır.

  Bunun yanı sıra, modeline bağlı olarak, sebze doğrama, sos hazırlama, kıyma çekme, makarna yapma gibi işlemleri de yerine getirebilirler.
  Profesyonel amaçla restoran mutfaklarında kullanılabildiği gibi, ev mutfaklarında da yüksek kapasitesinden yararlanılır.

  İçerisindeki aparatlar, kasenin tüm köşelerine ulaşılmasını bu sayede malzemenin homojen şekilde ve topaksız olarak iyice karışmasını mümkün kılar. Modeller, ayarlanabilir farklı hız seviyeleri içerir. Bu sayede; yapacağınız işleme ve malzemenin içindekine göre hızı ayarlayabilirsiniz. Geniş kapasiteli kaseleri ve kapakları, malzemenin dışarıya sıçramasını önler.

  [​IMG]

  KitchenAid Classic Mikser Mutfak Şefi Ne İşe Yarar?

  Yemek yapımında en iyi sonuçlara, hızlı şekilde ulaşmanızı mümkün kılar. Aynı zamanda kullanımı da kolay ve pratiktir. Özellikle ekmek, pasta, kek hamurlarının karıştırılması için tercih edilir. Yüksek gücü sayesinde en sert hamurları bile karıştırabilir. Karıştırma sırasında malzemelerin hava kaybetmemesini sağladığı için, hazırlanan bütün yiyeceklerin arzu edilen kıvamda olmasına yardımcı olur. Özellikle hamur işlerinin lezzetinde ve kıvamında farklılık yaratır.

  Karıştırıcı aparatını kullanarak krema, puding hazırlayabilir; çırpma aparatı sayesinde de yumurta akını hızlı ve etkin şekilde çırpabilirsiniz. Aynı zamanda mayonez veya sos hazırlamak için de çırpıcı oldukça idealdir. Meyve ve sebzelerin püre haline getirilmesinde, buz parçalarının kolayca karıştırılmasında ve bebek maması hazırlanmasında da kullanabilirsiniz. Bütün bu işlemleri yapmak, bu aletler sayesinde sadece birkaç dakikanızı alır. İhtiyacınıza göre, tercih ettiğiniz mutfak şefi modeline dahil olmayan aparatları ayrı ayrı satın alabilirsiniz.

  4 ila 8 litre arasında değişen kase kapasiteleri sayesinde, özellikle kalabalık gruplar için yemek hazırlamayı kolaylaştırır. Bununla birlilkte, satın alma sürecinde amacınıza en uygun boyuttaki ve işlevdeki modeli seçmeniz gerekir. Özellikle profesyonel amaçlı olmayan ev içi kullanımlarda, size en uygun mutfak şefini tercih etmeniz, enerjiden tasarruf sağlar. Restoranlarda veya seri yemek üretimi yapılan büyük iş yerlerinde, geniş hazneli ve yüksek performanslı modellere ihtiyaç duyulur.

  [​IMG]


  Bayanlar Göz Bebeği Mutfak Şefi Ürünleri

  Ürünler plastikten, alüminyumdan veya çelikten üretilir. Ürünlerin fiyatları da imal edildiği malzemeye göre farklılık gösterir. Ev için tercih edilen modeller, daha çok plastikten imal edilen ve ağırlık olarak daha hafif modellerdir. Çelik kasaya sahip türler ise daha çok profesyonel işletmeler veya evde mutfak şefine sık ihtiyaç duyanlar için idealdir. Çelik kasalı ürünler daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  Mutfak şefleri, motor kapasitelerine göre de farklılık gösterir. Ev içi kullanımlarda genellikle 1000 – 1200 watt gücündeki bir makine, pek çok işlemin arzu edildiği etkinlikte gerçekleştirilmesi için yeterli olur. İşletmelerin ise performans ve hız açısından daha yüksek motor gücüne sahip modelleri tercih etmeleri önerilir.

  Ürün ile ilgili daha detay için TIKLAYINIZ.
  9 Şubat 2018
  #1
 2. KitchenAid Classic Mikser | Mutfak Şeflerinin Gözdesi Cevapları

 3. Bonushood en çok kazandıran, etkinlik ve paylaşım sitesi Bonushood2 . com
  18 Ekim 2019 16:30
  #2
soru sor

KitchenAid Classic Mikser | Mutfak Şeflerinin Gözdesi