KİTAPLAR ÖZGÜRDÜR

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, zubamba2 üyesi tarafından 11 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır. KİTAPLAR ÖZGÜRDÜR hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Size henüz yeni tanıştığım bambaşka bir dünyadan bahsetmek istiyorum. Bu dünyanın adı Özgür Kitap … Kitaplar üzerinden bambaşka bir yolculuk, bambaşka bir dünya sunuyorlar okur severlere.


    Kitap hem yazarından hem de onu okuyanından bağımsız, kendi içerisinde farklı bir dokuya, tat ve lezzete sahiptir. Ana Sayfa - bir kitapla hayatınızı değiştirin adlı siteyi oluşturan gönüllüler, her şeyin giderek mekanikleştiği bir dünyada yeniden insanın gönül tellerine dokunup, pek de açığa vurulamayan paylaşım duygusunu en coşkulu şekilde açığa çıkarıyor. Yaptıkları iş adeta masal tadında. Şehrin farklı noktalarına kitaplar bırakıyorlar, bulan arkadaşlar bunları okuyup bir başka kitap kurdu ile aralarında bağ oluşsun diye yeniden şehrin farklı bir noktasına bırakıyor. Bu özgür kitaplar böylece şehrin birbirinden bağımsız noktalarında, daha önce birbirini tanımayan insanların hayatlarına dokunup, onlar arasında köprü oluyor. Kitaplar, kitaplıkta toz içinde kendi kaderine terkedilmektense daha kutsal bir amaca hizmet etmiş oluyor böylece. Bizi farklı dünyalara sürükleyip aradığımız şey başka türlü bir şey, ne ağaca benzer ne de buluta dedirten şarkıları nasıl ki her dinlediğimizde sihirli bir dokunuş buluyorsak, kitaplar da en az iki defa okunarak o sihirli dokunuşu hayatımızda yaratmayı hak ediyorlar. Özgür Kitap tam da bunun için var.Ana Sayfa - bir kitapla hayatınızı değiştirin tam da buna hizmet etmek için var.


    Gönüllü olarak bu işe girmiş olan kitap kurtları yine gönüllü olarak kitap bağışları topluyorlar. Sizler de okuduğunuz kitapları, kitaplıkta kendi halinde bırakmaktansa onun aracılığıyla hiç tanımadığınız bir insanın hayatında yepyeni bir dokunuş yaratabilir, böylece farkındalıkları bir başkasına aktarabilirsiniz. Bağışlayacağınız kitapların içine bir etiket yerleştirerek, bu etikete adınız, soyadınız ve varsa kurumunuzun adını yazıyoruz. Böylece kitabınızı okuyan insanlarla iletişime geçebilecek ve paylaşımlarınızı elden ele dolaşan bir yer çekimli karanfil edasıyla çoğaltabileceksiniz. Bazen bir kitap çok şey değiştirir ve bir insan hayatı değişir bazen dünya da onunla birlikte değişir.
    11 Aralık 2015
    #1
  2. KİTAPLAR ÖZGÜRDÜR Cevapları

soru sor

KİTAPLAR ÖZGÜRDÜR