Kisilik Testleri

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, seohaber üyesi tarafından 11 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Kisilik Testleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. İnsanlar kendilerini tanımak için çeşitli testler yaptırmaktadırlar. Örneğin karakter testi ile karakterini öğrenme gibi. Bunlardan kısaca bahsedelim. Hemen hemen herkes kişilik testleri yaptırmıştır ya da psikolojik testler gibi birçok test yaptırıp kendilerini tanımak için çeşitli eğlenceli testleri yapmışızdır.

    Bu testler günlük hayatta ne işe yarar? En azından kendinizi hangi konuda iyi olduğunuzu görebilirsiniz. Yeni doğan çocuklar belli yaşlara geldiklerinde yetenek testlerine tabii tutulmalıdır ki hangi alanlarda yetenekli olduklarını daha küçük yaşlarda öğrenebilirsiniz. Bu sebeple ona göre geleceğini şekillendirerek sevdiği işi yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

    Bu gibi testler insanların kendilerinde göremedikleri yeteneklerini, karakterlerini ve kişiliklerini göstermektedir. Bununla beraber kendinizi de hangi alanlarda iyi olduğunuzu görebilirsiniz. Buna göre sevdiğiniz alanlara yönelir ve ona göre geleceğinizi şekillendirirsiniz. Genelde insanlar her zaman “doktor, mühendis” gibi meslek dalları seçmek ister fakat başarılı olamaz. Sebebi ise o kişinin ne karakterinde doktorluk vardır ne de kişiliğinde mühendis. Bu yüzden bu testleri yaparak hangi alanda kendinizi iyi hissedeceğinizi öğrenmeniz sizin için çok daha sağlıklı seçimler yapmanızı sağlayacaktır.
    11 Haziran 2017
    #1
  2. Kisilik Testleri Cevapları

soru sor

Kisilik Testleri