Kırmızı Şaraplı Sıcak Çikolata Tarifi

İsimli konu WH 'Damak Tadı' kategorisinde, >> LoveBuqq << üyesi tarafından 11 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Kırmızı Şaraplı Sıcak Çikolata Tarifi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Kırmızı Şaraplı Sıcak Çikolata Tarifi

  “Ay yılbaşında sıcak çikolata mı yapsam yoksa sıcak şarap mı?” diye düşünmeye son veriyoruz. Pepapp canımız ne isterse onu içeriz müessesesi olarak, ikisini karıştırdığımız “hiç de fena olmamış” tarifini sizinle paylaşıyoruz. Böylece hem içimiz ısınıyor hem de kanımız kaynıyor. Hadi o zaman yılbaşında, arkadaşlar arasında, kırmızı şaraplı sıcak çikolatayla fark yaratalım!

  [​IMG]

  Sıcak çikolata & kırmızı şarap (2 kişilik)
  Malzemeler
  • Yarım kutu süt
  • Yarım bardak parça bitter çikolata
  • 1 kadeh kırmızı şarap
  • 1 paket krem şanti
  • Mini marshmallow
  Yapılışı
  Bir tencerede sütü ve parça çikolataları atın ve karıştırın. Çikolatalar eriyince kırmızı şarabı ekleyin. Karışımın kokusu çıkınca altını kapatıp, kupalara dökün. Sıra süslemeye geldi. Önce bir kapta krem şanti tozunu krema haline getirin. Daha sonra kupaların üstüne sıkın. Marshmallow’ları da üstüne atın. İsterseniz marshmallow’ları çakmak yardımıyla yakarak eritebilirsiniz. Daha sonra artan çikolataları hazırladığınız kupaların üstüne rendeleyin. Yılbaşı içeceğiniz hazır!

  [​IMG]
  11 Haziran 2017
  #1
 2. Kırmızı Şaraplı Sıcak Çikolata Tarifi Cevapları

 3. Kesinlikle deneyeceğim çok güzel gözüküyor.
  4 Şubat 2019
  #2
soru sor

Kırmızı Şaraplı Sıcak Çikolata Tarifi