Kılonuzu Korumanın Yolları

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 15 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Kılonuzu Korumanın Yolları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Kılonuzu Korumanın Yolları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, kılonuzu korumanın yolları ve hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.  [​IMG]

  Kilonuzu Korumanın Yolları  Olduğunuz Kiloda Kalın


  Özellikle kilo vermek için diyet yapan bayanlar acaba en uygun diyet hangisidir diye uğraşıp dururlar.Halbuki bu diyet programlarının içinde kaybolmaktan ise diyet yapacak hale gelmeden önce tedbirleri almalısınız veya kilonuzdan memnunsanız bu kilonuzu korumayı bilmelisiniz.Bunun için kilonuzu korumanın sırlarını püf noktalarını bilmeniz yeter.

  Soğuk ve erken kararan havalarda organizma daha çok enerjiye gereksinim duyuyor. İştahı açılan kişi de yazın verdiği kiloları tekrar almaktan korkuyor. Kışın havaların soğuk olması ve erken kararması yaz aylarındaki aktif yaşantının da azalmasına yol açıyor. Bu mevsimlerde insanlar düzenli besleniyor, yürüyüş, yüzme gibi sporlar yaparak vücutlarını çalıştırıyorlar.

  Kış aylarında ise ısının düşmesine bağlı olarak vücut daha fazla kaloriye gereksinim duyuyor. Örneğin ısı 5 santigrat derece düştüğünde enerji gereksinimi yüzde 10 artıyor. Fazla kilo sorunu da bu gereksinimin karbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerle karşılanmasıyla ortaya çıkıyor" diyor.


  Düzenli beslenmek şart  Kilo korumanın altın kuralını düzenli beslenmek! Günde 3 ana, 3 ara öğün şeklinde beslenin. Ancak günlük kalori miktarınız 2 bin kaloriyi geçmesin. Öğlen yiyeceğiniz chesburger, patates kızartması ve koladan oluşan bir mönü ortalama 700 kalori ve yüzde 45 yağ içeriyor. Bu mönü ; A, C vitaminleri ve kalsiyum bakımından yetersizdir. Bunun yerine bir tane tavuklu sandviç, bir su bardağı ayran ve 1 meyve yiyerek hem kalori miktarınız 400-450 civarında olur, hem de sağlıklı bir yemek yemiş olursunuz.

  Ayrıca yemeklerin suyunu yemeyerek yağdan da kaçınabilirsiniz Pilav, makarna veya ekmekten sadece birini yemeğin yanında yeme şansınız her zaman vardır. Gelelim akşam yemeklerine... Yatmadan en az 2 saat önce ve hafif besinlerle karnınızı doyurun. Bu öğünde seçeceğiniz yemeği öğlen yemeğine göre ayarlayın.

  Örneğin, öğlen sebze yediyseniz akşam et yiyerek öğünlerin birbirini tamamlamasını sağlayın. Ara öğünler için e en uygun yiyecek meyvedir. Ancak meyve bulamadığınızda 2-3 tane grissini yiyebilirsiniz.


  Kilonuzu korumada püf noktaları  Arkadaş toplantısında, televizyon karşısında atıştırmaktan kaçının. Muhakkak bir şey yemek istiyorsanız bir salatalık veya havuç yiyin.

  Diyet sırasında olduğu gibi sonrasında da bolca su içmeyi unutmayın. Ara öğünleri kesinlikle atlamayın. Yemeğe davetliyseniz önceden evde bir şeyler yiyin. Çünkü sohbetli yemeklerde kontrollü olmak çok zordur. Eğer akşam yemeğe davetliyseniz öğlen mönünüzü az kalorili seçin. Fırsat buldukça yürüyün.
  15 Ekim 2013
  #1
 2. Kılonuzu Korumanın Yolları Cevapları

soru sor

Kılonuzu Korumanın Yolları