Kilo Psikolojisi DİYET YAPANLARIN PSİKOLOJİSİ

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde yazılmıştır. Kilo Psikolojisi DİYET YAPANLARIN PSİKOLOJİSİ hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda kilo psikolojisi ve DİYET YAPANLARIN PSİKOLOJİSİ hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Güzellik ve Bakım paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Kilo Psikolojisi DİYET YAPANLARIN PSİKOLOJİSİ ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  kilo verme psikolojisi diyet baslamanin psikolojisi psikolojik kilo verememe psikolojik kilo vermek için psikolojinin diyete etkisi

  [​IMG]

  Kilo Verme Psikolojisi  Diyetinizin uzun ömürlü olması için diyete yavaş başlamak,beklentilerini düşük tutmak ve kilo verme süresini uzun tutarak* psikolojik gerginliği minimumda sabitlemek gerekiyor!
  Diyette istenen sonuca ulaşmanın en önemli yolu psikolojik açıdan hazır olmaktır.Diyet süresinde en büyük problem yüksek beklentilerle yola çıkmaktır.Beklenti yüksekse organizmanın istekleri artıkça,yemek yeme arzusu arttıkça,yavaş yavaş bir düş kırıklığı yaşanmaya başlanır.İlk günler çile çeker,kilo verirsiniz ama sonra kaçınırsınız.Bir düş kırıklığı yaşanır ve bir anda vazgeçilir.Bunu yaşamamak için diyete yavaş başlamak ,beklentileri düşük tutmak ve kilo verme süresini uzun tutarak psikolojik gerginliği en az seviyede sabitlemek gerekir.Süre uzadıkça psikolojik direnme gücünde bir artış olur ve alışkanlık sonucunda psikolojik bir destek bulmaya başlarsınız.
  Başarısızlıkların programa devamı engellememesi,2.gün sabır gösterip 3.gün herhangi bir nedenle kaçırmakla diyete son vermememiz gerekiyor.Diyet gibi uygulamalarda ‘ya hep ya hiç’ kuralını uygulayamassınız.Geçici başarısızlıkların geneli etkilememesini engellemek gerekir.Diyete başlarken bir başkasını örnek almak yerine kendimizi model almak en doğrusudur.Diyet insanın diğer yarısına karşı verdiği bir savaştır,bu insanın en çetin savaşlarından biridir.Çünkü vücudumuzun bir yarısına karşı diğer yarıyla savaşırsınız.Kuvvetiniz yarı yarıya düşmüş demektir.Ama kendi başarınızı gördükçe güven artar,psikolojik güç yükselir.Kendinizi taktir etmeye başlarsınız.Diyet programlarında insanın kendini eleştirmemesi ama sürekli taktir etmesi çok önemlidir.İçsel gerginlik şişmanlama nedenlerinden biridir.
  26 Eylül 2013
  #1
 2. Kilo Psikolojisi DİYET YAPANLARIN PSİKOLOJİSİ Cevapları

soru sor

Kilo Psikolojisi DİYET YAPANLARIN PSİKOLOJİSİ