Killa Hakan

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, spartakus üyesi tarafından 13 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Killa Hakan hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Killa Hakan = RAP !
  Türkçe HipHop’un tanımını yaparken Killa Hakan’ın yerini iyi tanımlamak gerekiyor.Türkçe RAP’in Hikayesi, efsanevi HipHop gurubu İslamic Force’nin RAP’i Türkçe icra etmesiyle başlamıştır. Aralarında Killa Hakan’ında bulundugu İslamic Force gurubunun kurucu üyesi Boe B’nin 2000 yılında trajik ölğümünden sonra, gurubun diger üyeleri büyük ve uzun süren bir sessizlikle kaybolmuşlardır.

  Yıl 2005
  Büyük kayboluşun ardından kendini toparlayan ve İslamic Force’nin ruhunu kendi adı altında devam ettirmeye karar veren Killa Hakan Semt Semt Sokak Albümü ile HipHop dünyasına Bomba gibi geriye dönmüştür. Boe B nin ölümünden bugüne 5 yıl geçmiştir, bu 5 yıl icinde tüm birikimlerini bu albüme yansıtan Killa Hakan yeni bir sayfa açmış ve Türkçe HipHop’un çıtasını bir mil daha yükseltmiştir.

  Albümde destek veren MC’ler: Michael Mic, Fuat, Gekko, Cün8, Ayaz Kaplı, Volkan, Nellie, Muroh & DJ Boba Fett, Grand Agent, Bazooka Joe Gotti San Francisco Underground
  13 Kasım 2007
  #1
 2. Killa Hakan Cevapları

 3. paylaşım için saol.......
  15 Aralık 2007
  #2
 4. Paylaşım İçin Teşekkürler...
  19 Nisan 2008
  #3
soru sor

Killa Hakan