Keyifli Bir Bisiklet Yolculuğu İçin 8 Tüyo

İsimli konu WH 'Hobi Forumları' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 27 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Keyifli Bir Bisiklet Yolculuğu İçin 8 Tüyo hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  1. Güneşli bir günde bisikletinizle geçireceğiniz keyifli dakikaları riske atmamak için güvende olmanız çok önemli. Her zaman için kask ve dizliklerinizi yanınızda bulundurun. Olası bir kazada kaskınız minimum hasarı almanızı sağlayacak ve güvenli bir bisiklet yolculuğu için size yardımcı olacaktır.

  2. Yeni bir bisiklet alırken size uygun bir bisiklet türü seçmeniz oldukça önemli. Sizin boyunuz, kilonuz ve vücut yapınızla, bisikletin ebatlarını kıyaslamalı ve kendiniz için en doğru bisikleti tercih etmelisiniz. Ayrıca bisikletinizi düz yolda mı yoksa daha engebeli alanlarda mı kullanmak istediğiniz de bisiklet seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar arasında.

  3. Bisiklet seçerken bir başka önemli detay ise bisikletinizin oturak kısmının sizin için en uygun şekilde olması. Belki uzun belki kısa mesafe sürüşler yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz; her halükarda oturağın rahat olması çok önemlidir. Bu nedenle bedeninize uygun olarak kadınlar için farklı, erkekler için farklı oturaklar tasarlanmaktadır. Ayrıca ayaklarınızın pedallara tam olarak oturuyor olması da yine oturağın yukarıda ya da aşağıda olmasıyla ayarlanabilir.

  4. Eğer uzun süredir bisiklet kullanmıyorsanız hızlı bir başlangıç yapmamanız yerinde olacaktır. Günlük yarım saatlik ağır sürüşler hem kaslarınızın ısınmasına yardımcı olacak hem de bisikletinize alışmanızı sağlayacaktır. Kendinizi bisikletinizde daha iyi hissetmeye başladığınız zaman orta tempoda bir hız belirleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte grup halinde yapılan sürüşler de hamlığınızı atmak için ideal olacaktır.

  5. Bisiklet sürmeye karar verdiğiniz gün buna uygun giyinmeniz oldukça önemli. Eğer üzerinizde ağır kıyafetler varsa bu daha çok terlemenize ve yorulmanıza neden olabilir. Rahat kıyafetler ve herhangi bir spor ayakkabı bisiklet kullanmak için uygun bir seçim olabilir. Eğer profesyonel bir bisiklet sürücüsü olmak istiyorsanız bisiklet şortu ve ayakkabısı daha uygun bir tercih olacaktır.

  6. Eğer günü kaçırdıysanız ya da akşam saatlerinde sürüş yapmak istiyorsanız buna uygun açık ya da fosforlu kıyafetler giymeniz gerekir. Ayrıca bisikletinizin ışığı ve zili olması da güvenlik açısından oldukça önemli.

  7. Trafik içerisinde sürüş yapacaksınız kenarda kalmak yerine arabalarla birlikte ilerlemelisiniz; bu sizin görülme oranınızı arttıracaktır. Ayrıca mutlaka kask kullanmalısınız ve bisikletinizin trafiği kontrol etmek için aynaları olmalı.

  8. Bisikletinizi kullanırken sürekli aynı pozisyonda kalmayın. Boyun ve sırtınızı daha aşağı ya da daha yukarı konuma getirerek diğer kaslarınızın da çalışmasını sağlayın. Sürüş sırasında rahat olmaya özen gösterin, kan dolaşımınızın engellenmemesi için ellerinizi fazla sıkmayın ve eldivenlerinizi sıkı bir şekilde bağlamayın.
  27 Aralık 2016
  #1
 2. Keyifli Bir Bisiklet Yolculuğu İçin 8 Tüyo Cevapları

soru sor

Keyifli Bir Bisiklet Yolculuğu İçin 8 Tüyo