Kendi Kendine İngilizce Öğrenme Teknikleri İşe Yarar mı?

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, teoldilkursu üyesi tarafından 5 Aralık 2018 tarihinde yazılmıştır. Kendi Kendine İngilizce Öğrenme Teknikleri İşe Yarar mı? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Yabancı dil öğrenmenin önemi günümüzde herkes tarafından bilinmektedir. İlk yabancı dil öğrenimine ise bildiğiniz gibi dünya genelinde İngilizce ile başlanmaktadır. İngilizce öğrenmenin öneminin farkında olan birçok kişi ise farklı sebeplerden ötürü evde İngilizce öğrenmenin yolları üzerine kafa yoruyor. Bu kişilerin kafasına en çok takılan sorulardan bir tanesi ise ‘Evde İngilizce öğrenmek mümkün mü?’ sorusudur. Biz de bu haftaki blog yazımızda bu ve benzeri soruların cevaplarını vermeye gayret edeceğiz.

  İngilizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

  Yazının ilk alt başlığında bu sorunun yanıtını vermek en doğrusu olacaktır. İngilizce öğrenmeyi uzun bir yolculuğa benzetebiliriz. Bu yolculuğa kimileri başlangıç çizgisinden kimileri de yolun ortalarından başlar. Buna bağlı olarak da İngilizce öğrenmenin süresi değişir. Hatta yolun başından İngilizce öğrenmeye başlayan kişiler yolculuk boyunca İngilizce öğrenme adına yaptıklarına bağlı olarak birbirlerinden farklı sürelerde yolculuğun sonuna varabilmektedirler. Ancak yine de genel olarak İngilizce öğrenmeye yolun başından başlayanların sürecinin farklı faktörlere de bağlı olarak daha uzun sürdüğü söylenebilir.

  Sıfırdan İngilizce Öğrenme Süreci

  Birçok kişi İngilizce öğrenimine sıfırdan yani başlangıç düzeyinden başlamaktadır. En fazla temel günlük konuşma yollarına yüzeysel olarak hakimdirler. Bu kişiler arasında evde İngilizce öğrenme yollarını arayanlar genelde işe nereden başlayacaklarını bilmemektedirler. İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için ise İngilizce öğrenme yolculuğu epey karmaşık ve uzun geçebilmektedir. Kendileri için en uygun öğrenme metodunu bulmak zor olabilmektedir. Yolculuk sırasında yapılabilecek muhtemel hatalar temelin yanlış atılmasına sebebiyet verebilir. Bununla birlikte söz konusu kişiler hataları ve doğruları ile belli bir süre sonra belli bir seviyeye erişebilirler. Ancak bu sınırlı kalır.

  Sonuç olarak da evde sıfırdan İngilizce öğrenmek dil öğreniminde hem harcanan sürenin aşırı artmasına, hem verimin daha düşük olmasına, hem de gelişimin tam olarak tamamlanamamasına neden olabilir. Bundan dolayı sıfırdan İngilizce öğrenme için çabalayanların amacı yolun sonunda gerçek anlamda İngilizce konuşabilmek ise iyi eğitim veren dil okullarına gitmelerinde fayda bulunmaktadır. Burada eğitim veren eğitimciler sayesinde öğrenme yolculuğunuzu daha az yorucu, zaman alıcı, daha fazla verimli hale getirebilir ve gerçek anlamda İngilizce konuşabilmenin kapılarını aralayabilirsiniz. TEOL Dil Okulları olarak bu uzun yolculuğuna emin adımlarla başlamak ve ilerlemek isteyenlerin yanındayız. Alanında uzman ve anadili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde sunulan 6 seviyelik İngilizce kursu ayda yalnızca 375 TL ödemeye denk gelmektedir. Üstelik Londra’da iki haftalık İngilizce dil eğitimi de hediye ediliyor. Kampanya detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.

  Kaynak: https://www.teol.com.tr/kendi-kendine-ingilizce-ogrenme-teknikleri-ise-yarar-mi/
  5 Aralık 2018
  #1
 2. Kendi Kendine İngilizce Öğrenme Teknikleri İşe Yarar mı? Cevapları

soru sor

Kendi Kendine İngilizce Öğrenme Teknikleri İşe Yarar mı?