Kellik İçin Bitkisel çözümler Kelliğe Sarımsak

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 3 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Kellik İçin Bitkisel çözümler Kelliğe Sarımsak hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda kellik için bitkisel çözümler ve kelliğe sarımsak hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Kellik İçin Bitkisel çözümler Kelliğe Sarımsak ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  kellik tedavisinde kullanılan ilaçlar kellik için bitkisel isirgan otu ve sarimsak karisimi bitkisel terapi bitkisel tedavi yönteleri ile sarımsak ve zeytinyağı saç

  [​IMG]

  Saç Dökülmesi Ve Kellik İçin Bitkisel Tedavi Ve Şifalı Bitkiler  Bitkisel Öneriler 1:

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Ardıç, Civan perçemi, Sarı sabır otu, Siyah kuru üzüm, Şalgam, Isırgan otu, Sirke
  Hazırlanış Şekli:* Kara ardıç yaprağı dövülüp ezildikten sonra sirke ile karıştırılarak melhem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen melhem traş edilen başa sürülür. Bu tedavi yöntemine en az dört hafta devam edilmelidir.
  * Kurutulmuş civan perçemi, şalgam ve ısırgan otu ile birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım suda pişirildikten sonra sıkılarak süzülür. Süzülen posa lapa kıvamına gelinceye kadar sarı sabır kökünün elenmiş to*zuyla karıştırılarak yoğrulur. Elde edilen bu lapadan yat*madan önce başa sürülerek sarılır.
  * Sarı sabır bitkisinin kökü ile kara kuru üzüm dövülerek ezilir. Ezilen karışım suda pişirilerek süzülür. Elde edilen posa lapa kıvamına gelinceye kadar kara ardıç yaprağı tozu ilave edilerek sirke ile yoğrulur. Hazırlanan bu lapadan baş traş edildikten sonra kel olan yerlere masaj yapılarak sürülür.

  Bitkisel Öneriler 2:

  Bir litre suyun içine iyice dövülmüş iki çorba ka*şığı akça ağaç (genç dallarının kabuklan) katılıp kaynatılması*nın ardından süzülerek saç derisi bu su ile yıkanır.
  * İki avuç ince kıyılmış dul avrat otu kökü bir şişenin boğa*zına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar badem yağı veya saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2-3 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Bu müddet sonunda şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldık*tan sonra temiz bir şişenin içine posasıda sıkılmak şartıyla bir tülbent yardımıyla süzülür. Günde iki kez, sabah ve akşam saç derisine sürülmek suretiyle kullanılır.
  * Havanda dövülerek lapa haline getirilmiş olan bir miktar sanmsak ile bademyağı ile karıştırılarak günde iki kez. sabah ve akşam tekrarlamak suretiyle saç derisine sürülür.
  * Bir litre suyun içine bir avuç kuru papatya katılıp kayna*tılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile günde üç kez saç derisi yıkanır.
  * Bir avuç kuru ekşi nar kabuğu havanda dövülerek toz haline getirildikten sonra bir miktar bademyağı ile kanştıniarak akşamlan yatarken saç derisine sürülüp, sabah kalkıldığında yıkanır.
  * Bir miktar meşe palamutu havanda dövülerek İyice ezil*dikten sonra üzerine bir miktar bademyağı katılarak saç derisine firiksiyon yapılarak sürülür.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç yapışkan otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile günde üç kez saç derisi yıkanır.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç su teresi katı*lıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile günde üç kez saç derisi yıkanır.
  * Birer silme yemek kaşığı tuz ile çöven iyice karıştırıldıktan sonra bu karışımı sulu lapa haline getirecek kadar sirke katı*lıp saç derisine firiksiyon yapılarak sürülür.
  * Yanm litre sirkenin içine bir çorba kaşığı ardıç katranı ka*tılıp günde üç kez saç derisine firiksiyon yapılarak sürülür.
  * Bir adet iri bir soğan temizlendikten sonra mikserden ge*çirilip suyu çıkartıldıktan sonra bu suyu krem haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırıp saç derisine sürülür.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir çorba kaşığı sansabır ve iki çorba kaşığı kuru üzüm katılıp kaynatılmasının ardın*dan süzülerek günde iki kez saç derisine sürülür.

  Bitkisel Öneriler 3:

  Sicak Yag Tedavisi
  Kurumus ve yipranmis saçlari en iyi canlandirma yöntemi zeytinyagi tedavisidir. Saçlariniza parlaklik vermek ve beslemek için 2 çorba kasigi zeytinyagini isitin. Bunu yavas yavas tüm saç derinize yedirin. Sicak suda islattiginiz bir havluyu siktiktan sonra bir türban gibi basiniza sarin. Havlu sogurken bu islemi iki veya üç defa tekrarlayarak, basin yagi iyice emmesini saglayin. Sonra saçlarinizi yikayarak, iyice durulayin. Bu bakim türü, özellikle çabuk kirilan saçlar için çok yararlidir.

  Hintyağı Tedavisi
  Yarim çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra bas derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya batiririp sıktığınız havluyla sarin. Bu işlemi yaptıktan sonra yarim saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.

  Zeytinyağı ve Bal Tedavisi
  Yarim çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı bas derişinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin bas derinize batmamasına özen gösterin. Basınıza bir naylon torba geçirerek, basın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. Karışımı basınızda yarim saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.

  Protein Tedavisi
  Yumurta ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş bir çorba kasığı zeytinyağı, bir çorba kasığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.

  Kakao Yağı Tedavisi
  Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakim yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarim çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kasığı kakao yağını, 1 çorba kasığı susuz lanolini bu ikinci kabin içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alin ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kasığı kadarını alarak buna 1 çorba kasığı su katin, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak basınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarim saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

  Mayonez Tedavisi
  Kuru saçların en büyük ihtiyacı saç derisinin tıkanmış olmasından dolayı kaynaklanan yağ eksikliğidir. Bu açığı gidermek için mayonez tedavisi uzmanlar tarafından önerilen bir bakim türüdür. Bir yumurtayı, 1 çorba kasığı sirkeyi, 2 çorba kasığı bitkisel yağı, ise koyulmadan hemen önce karıştırarak çırpın. Bu karışımı bas derinize ovarak iyice içirin. Ardından saçlarınızı tarayarak bütün karışımın saçlarınıza eşit yayılmasını sağlayın. 15 dakika böyle bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın. Bu tedavi bas derisine nem kazandırılmasına yardim eder, kuru saçın yağla beslenmesini sağlar.

  Kellik için en eski reçete
  Bilinen en eski tip belgesi olan 1862 yılında gün ışığına çıkarılan ve M.Ö 1500`lü yıllarda yazıldığı belirtilen Ebert Papirüsü`nde, saç dökülmesini önlemek için reçete bulunuyor. Saç dökülmesini önlemek için demir, kırmızı kursun, soğan, kaymak tası ve bal karışımında hazırlanan ilacın yutulması ve Güneş Tanrısı`na yakarmak gerektiği yer alıyor.

  Bitkisel Öneriler 4:


  KELLİK VE İLACI Hazırlanış ve Kullanım Şekli

  1 Avuç Karaardıç
  1 Avuç Civanperçemi
  1 Avuç Sarısabır otu
  1 Avuç Siyah kuru üzüm
  1 Adet Şalgam
  1 Avuç Isırgan otu
  2 Çorba kaşığı Sirke

  Birinci Yöntem :* Karaardıç yaprağı dövülüp ezildikten sonra sirke ile karıştırırak merhem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen merhem tıraş edilen başa sürülür. Bu tedavi yöntemine en az dört hafta devam edilmelidir.

  İkinci Yöntem : Öğütülmüş civanperçemi, şalgam ve ısırgan otu ile birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım suda pişirildikten sonra sıkılarak süzülür. Süzülen posa lapa kıvamına gelinceye kadar sarisabir kökunun elenmiş tozuyla karıştırılarak yoğrulur. Elde edilen bu lapadan yatmadan önce başa sürülerek sarılır.

  Üçüncü Yötem :* Sansabır bitkisinin kökü ile kara kuru üzüm dövülerek ezilir. Ezilen karışım suda pişirilerek süzülür. Elde edilen posa lapa kıvamına gelinceye kadar karaardıç yaprağı tozu ilave edilerek sirke ile yoğrulur. Hazırlanan bu lapadan baş tıraş edildikten sonra kel olan yerlere masaj yapılarak sürülür.
  3 Haziran 2013
  #1
 2. Kellik İçin Bitkisel çözümler Kelliğe Sarımsak Cevapları

 3. teşekkürler
  24 Aralık 2013
  #2
soru sor

Kellik İçin Bitkisel çözümler Kelliğe Sarımsak

Alakalı Aramalar:

 1. kara ardic yapragi sirke ile karistirip

  ,
 2. kellik için sarımsak

  ,
 3. ilaci kellik nasil rengi

  ,
 4. Kellık ıcın çözüm,
 5. kelliğe sarımsaklı çözüm