Kavurmacı'nın tahliye kararına İBB Meclisi'nde protesto

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 8 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. Kavurmacı'nın tahliye kararına İBB Meclisi'nde protesto hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  İSTANBUL Belediye Başkanı(İBB) Kadir Topbaş'ın, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın epilepsi hastası olduğu gerekçesiyle tahliye edilmesine CHP'li Meclis üyeleri tepki gösterdi.

  CHP'li Meclis Üyeleri Hüseyin Sağ, Nadir Ataman ve Deniz Erzincan meclis oturumuna üzerinde “Cezaevlerinde 31 epilepsi 925 hasta hükümlü var. Kadir abinin damadı serbest" yazan tişörtler ile katıldı. İBB Meclisi'nde söz alan Hüseyin Sağ, “Bu tahliye kamu vicdanında kabul görmemiştir" dedi. Sağ, Türkiye'deki cezaevlerinde 303'ü ağır 925 hasta bulunduğuna dikkat çekerek bunların 31'inin de epilepsi hastası olduğunu vurguladı. Sağ şu ifadeleri kullandı: “İçlerinde Adli Tıp Kurumu tarafından hayatını yalnız idame edemeyeceği, başkasının desteğini ve bakımına muhtaç olan hafızasını kaybetmiş yürümekte ve tek başına hiçbir ihtiyacını karşılayamayan kas hastalıklarından dolayı felç halinde olan mahkumlar varken, Adli Tıp Kurumu raporlarına rağmen tahliye edilmeyen tutuklular bulunurken özel bir hastanenin raporu ile damat Ömer Faruk Kavurmacı'nın epilepsi hastalığı nedeniyle tahliye edilmesi kamu vicdanında kabul görmemiştir". AK Parti Grup Başkanvekili Yardımcısı Faruk Aydın da "Algı operasyonu ile karşı karşıyayız. Mahkemenin ara kararı ile yorum yapıyoruz. Mahkeme devam ediyor. Bağımsız yargıya güveniyoruz, sonucunu bekleyelim" diye konuştu.
  8 Mayıs 2017
  #1
 2. Kavurmacı'nın tahliye kararına İBB Meclisi'nde protesto Cevapları

soru sor

Kavurmacı'nın tahliye kararına İBB Meclisi'nde protesto